Wpis z mikrobloga

@Trabancik: 2 dni temu dowiedziałem się ze istnieje typ pracowników którzy robili w pracy rzeczy za free i np nie wpisywali nadgodzin xd I to jeszcze w korpo XD

Slina na twarz takim ludziom. Nie zapomnijcie powiedzieć na rozmowie o pracę ze po tych 5 latach studiów to żeby wielkiego korpo nie obciążać finansowo z rozkoszą bedziecie pracować za niewiele ponad minimalnąXD I pamietajcie żeby cały czas #!$%@?! Szef napewno to
robić tylko tyle za ile wam płacą, nie mniej nie więcej. Żadnego wychylania, robienia dodatkowej pracy


@Trabancik: święte słowa - poswiecanie się pracy ma jedynie sens w przypadku, gdy prowadzi się swoją własną działalność i rozwija swoj biznes, co w perspektywie czasu przyniesie korzyści. Pracując korpo, wkładasz serce, a gdy nadejdą słabe lata nikt nie będzie miał skrupuły kopnąć cię w dupę.
@muszyna_skarbzycia: Poznanie drugiej połówki w robocie to bardzo częste zjawisko. Zamiast scrollować cały syf społeczeństwa na tinderze, praca w tym samym miejscu działa jak filtr - macie podobne wykształcenie, zarobki, bardzo możliwe że zbliżony światopogląd, zainteresowania itd.
Też poznałem swoją różową/żonę w pracy i bujamy się już razem 5 lat
@Trabancik: bo to trzeba wiedziec czy jest sie w firmie w ktorej warto robic wiecej, czy nie xD

W mojej obecnej moj manager odchodząc widząc co robie przekonał szefostwo żeby nie zatrudniali nowego managera i mnie awansowali. Więc czasem warto

Za to w pierwszej robocie siedziałem po nocach nad releasami i dostałem jedną podwyżkę

@Trabancik: inteligentny człowiek potrafi stwierdzić czy w danej pracy jest możliwość rozwoju i czy warto się starać (ktoś to doceni) czy nie. Tylko wykopki siedzą latami w Kołchozie i liczą aby im Morawiecki czy Tusk podwyższyli pensję minimalną. W pracy należy się starać. A tym staraniem jest również zmiana pracy na inną, dokształcanie się, zmiana kariery. Staranie to nie tylko darmowe nadgodziny w kołchozie za stawkę minimalną.
@Trabancik: Ale za ile wam płacą, czy to na to co podpisałeś w umowie?
Bo jeśli robol ma w regelumainie aby dbać o czystość stanowiska pracy, a zarabia najniższą krajową jako powiedzmy operator. To ma sprzątać czy nie?
no patrz, a ja od 15 lat z tą samą różową poznaną w pracy :)


@Wight: ty jesteś normikiem, który na depresję poleca siłownię więc jak twój styl życia ma rezonować ze zwykłym wykopiem?

Jako pracownik do różnych rzeczy, dawno już przekroczyłem teoretycznie moje obowiązki, nie przeszkadza mi to, o ile nie mam nic lepszego do roboty i się nudzę, dzięki temu podniosłem sobie kwalifikacje, bo wysłali mnie na szkolenia z