Wpis z mikrobloga

Jaką macie opinię o wyjściu przez Polskę z Uni Europejskiej?

Dla mnie to byłaby największa głupota jaką Polska mogłaby zrobić. Może jeszcze wyjdźmy z NATO bo przecież od zawsze jesteśmy potęgą militarnie i gospodarczo... a nie czekaj, chyba jednak nie jesteśmy. Polacy uwielbiają wspominać jak to nas w 1939r Francja i Wielka Brytania oszukały [oczywiście ci ludzi nie doedukoawali się w tej kwestii. Nikt nas wtedy nie lubił i można powiedzieć, że Francja i Anglia wywiązały się z umowy, umowa mówiła, że mają w takim wypadku wypowiedzieć wojnę Niemcom i tak właśnie zrobili. W umowie nie było powiedziane, że mają wysłać swoje wojska i ratować Polskę za wszelką cenę [chyba, że jestem w błedzie to mnie poprawcie].

#4konserwy #polityka #polska #konfederacja #pis #uniaeuropejska #polexit #kanalzero #koalicjaobywatelska #francja #wielkabrytania
  • 13
Ale widzę dużo głosów niezadowolonych w internecie


@Hanlan: czy pisząc o tych "głosach niezadowolonych w internecie" masz na myśli czat na kanale zero na którym udzielają się głównie ruskie trolle + polscy pożyteczni idioci którym udziela się psychologia tłumu? Kilku opłaconych trolli zaczyna spamować "POLEXIT", a banda debili zaczyna za nimi powtarzać.
@Hanlan: Unia a NATO... gdzie Rzym, gdzie Krym? Albo lepiej gdzie Berlin, gdzie Waszyngton?

Kwestia jaka UE (a zwłaszcza EWG) w założeniach była, miała być, a jaka jest dziś i jaką próbuje się stać. To nie miał być twór kontrolujący nam całe życie, zakazujący jeździć samochodem i nakazujący popierać aborcję. To miał być wolny rynek gospodarczy. Na dzisiaj jest to jeszcze do uratowania i wychodzić mam nadzieję, że nie będzie trzeba...
@produkt: W paru krajach poparcie dla UE wynosi tylko 60-65%. W Polsce to poparcie jest wyższe, ale również istnieją eurosceptycy, wielu wypowiada się pod nazwiskiem.
@falden: warto zadać sobie pytanie komu najbardziej na rękę było by wyjście Polski z UE lub w ogóle upadek Unii. Wg mnie to nie jest Polska. Dlatego uważam, że ci polscy "eurosceptycy" to są albo idioci, albo ruskie trolle.
warto zadać sobie pytanie komu najbardziej na rękę było by wyjście Polski z UE lub w ogóle upadek Unii. Wg mnie to nie jest Polska. Dlatego uważam, że ci polscy "eurosceptycy" to są albo idioci, albo ruskie trolle.


@produkt:

Eurosceptycy często używają argumentów typu ,,Unia za bardzo ingeruje w systemy krajowe oraz życie obywateli'' albo ,,kilka państw nie jest w UE (UK, Norwegia, Szwajcaria) i jakoś sobie radzą''. Nie mówię, że
Nie mówię, że mają rację, ale sugerowanie, że za taką argumentacją stoją ruskie ruble albo upośledzenie umysłowe to jednak lekkie przegięcie.


@falden: potrzebna jest nam zjednoczona Europa, koniec, kropka. EU to nie jest twór idealny, ale polexit to nie jest rozwiązanie żadnego problemu. Dlatego podtrzymuję, że nawoływanie do opuszczenia Unii to jest skrajny kretynizm. I nie uważam, że mówiąc to przeginam.