Wpis z mikrobloga

#tauron

Byłem ostatnio w punkcie handlowym tauronu podpisać umowę kompleksową dostarczania i sprzedazy energii elektrycznej.

Kupiłem dom i chciałem podpisać najprostszą umowę bez żadnych dodatkowych kosztów - obecnie nikt tam nie mieszka

Moją czujność wzbudził fakt, że osobą obsługującą mnie było dziewcze lat ~20 z tipsami długości połowy palca, dużą ilością tapety na twarzy i tatuażami na dłoniach. Po podaniu wszystkich informacji (nr PPE, dane osobowe, że chcę taryfę G11) padło tylko pytanie czy chcę "najtańszą" ofertę. Odpowiedziałem że tak bo nikt tam obecnie nie mieszka.

Zdziwił mnie fakt że po tej wizycie nie dostałem ani żadnego dokumentu ani wglądu we wniosek który sobie wklepywała bez mojej kontroli w komputerze.

Dzisiaj dostałem pocztą umowę. W tytule "Prąd z Elektrykiem 24H PLUS - 2 lata - e-faktura - dla Domu - rabat nie mniej niż 5%"

Czy to jest sensowna oferta? Nie mam potrzeby żadnych usług serwisowych elektryka. Rozumiem że mogę ja wypowiedzieć w jakimś terminie - nie jestem nawet pewien czy ta oferta jest już obowiązująca - nie podpisywałem przyjęcia żadnych konkretnych cenników i ofert w punkcie tauronu.
  • 9
Rozumiem że mogę ja wypowiedzieć w jakimś terminie


@Saganeczek: umów zawartych w punkcie nie można wypowiedzieć ale może zmienią jak pójdziesz i zrobisz aferę że chciałeś inną a inną ci wpisała
@Saganeczek: to jest oferta, która zawiera opłatę handlową, pod której płaszczykiem ukryte są te wszystkie bzdety typu usługi elektryka, hydraulika, masażera stóp i cycków. Sprawdź co masz w umowie dokładnie - jaki jest koszt 1kWh i ile wynosi opłata handlowa. Powinno być w cenniku lub regulaminie promocji. Zwykła, najtańsza oferta to oferta to oferta taryfy urzędowej i taką powinieneś podpisać, jeśli nie interesują cię żadne "bonusy" wyżej wymienione.

https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/prad-z-usluga/prad-z-elektrykiem-24h-plus?from_config=2 - to
@Saganeczek: no tak, ale wyraźnie powiedziałeś, że chcesz zwykłą umowę, taką najprostszą, a wcisnęli ci umowę z usługami... a skoro pani jest bardzo charakterystyczna, to nie będzie problemu z identyfikacją, z kim podpisywałeś umowę i wyjaśnienia, że dostałeś nie to, co chciałeś ;)
@jakis_login: odstąpienie nie wystarczy? Nie mam możliwości załatwić tego w tym samym punkcie, załatwiałem w mieście gdzie znajduje się zakupiony dom, obecnie jeszcze tam nie mieszkam, odległosć jest spora.