Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z wykopków może pomóc mi z konfiguracją przekierowania portów w mikrotiku chateau 6lte?
W TpLinkach działało mi to bez problemu, a po wymieniane na Mikrotika nie działa nic. Ustawiam zgodnie z instrukcją Mikrotika na YT. Szukałem też innych instrukcji, ale wszędzie jest to samo, a nadal nic mi nie działa.
A "serwer" podłączony kablem do routera LTE, do tego routera mają się łączyć różne urządzenia, każde na inny port, i to ma być przekierowane na ten "serwer" na odpowiednie porty.

#informatyka #hardware #siecikomputerowe #internetmobilny #internet #router
  • 17
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gooma tak tak. Jest stale publiczne IP. Cały ten system działał wcześniej na TPLinku bez problemów. Tylko na TpLinku moge przekierować maks 16 portów, a potrzebuje więcej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gooma tak. Dokładnie z tej samej instrukcji robiłem. Czuję, że problem może być w regułach firewalla, ale wgl tego nie czaje
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wypokowy_expert IP które wyświetla się w panelu jest takie samo jak to które podał mi T-Mobile. Albo inaczej, ta karta wcześniej działa w taki sam sposób, ale nie wiem czy na sto procent mam dobrze skonfigurowane to w tym routerze. Robiłem zgodnie z instrukcją i tak jak pisze mogę się połączyć z dowolnego urządzenia i dowolnej przeglądarki.
  • Odpowiedz
@matiJ: Otwieranie portów na RouterOS wygląda tak:
1) IP > Firewall > NAT
2) Nowa reguła na łańcuchu dstnat, czyli tłumaczenie ruchu który idzie do Twojej sieci
3) Wybierasz protokół oraz port docelowy, w tym przypadku jest to port na który będzie wbijać ktoś z zewnątrz
4) W zakładce "Action" wybierasz działanie "dst-nat", a następnie podajesz adres IP urządzenia na który ma być przekierowany ruch oraz port usługi który jest ustawiony
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: Rozumiem, że to nie jest sprzęt dla nowicjuszy, niestety. Ale tak czy siak muszę ogarnąć port forwarding na 24 porty, a tplinki nie ogarniają takiej ilości.
Samo przekierowanie jest równie proste co w tplinku wiec to ogarnąłem. Wydaje mi się, że to mam dobrze ustawione.
Jeśli chodzi o sam bezpieczny dostęp do routera to w tej chwili jest to sprawa drugorzędna, bo do niego podłączony jest ten jeden "serwer" który
  • Odpowiedz