Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym #b2b? Bo mam ofertę pracy, a totalnie się na tym nie znam, może mi ktoś opowiedzieć ile kosztuje w ogóle założenie takiej działalności? Trzeba mieć adres siedziby z tego co wiem, czy to może być wynajmowane mieszkanie? Da się potem tak o taką działalność zamknąć? #pracbaza #praca #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
ktoś opowiedzieć ile kosztuje w ogóle założenie takiej działalności


@brudne_skarpety: nic. Jak chcesz pójść w easy mode to wynajmij usługi księgowe (w przedziale 200zł-400zł)

Trzeba mieć adres siedziby z tego co wiem, czy to może być wynajmowane mieszkanie?


@brudne_skarpety: trzeba mieć zgodę właściciela. Jak twoi rodzicie mają dom/mieszkanie to możesz zrobić u nich https://biznescentrum.com/siedziba-firmy-w-domu-rodzicow/

Da się potem tak o taką działalność zamknąć?


@brudne_skarpety:tak, można też ją "zamrozic" i nie
  • Odpowiedz
Jeśli wykładasz się na tak podstawowych pytania, to obawiam się, że b2b nie jest dla Ciebie


@odysjestem: w sensie, że b2b jest dla tych, którzy nie zadają pytań tylko urodzili się z tą wiedzą? xD
  • Odpowiedz
@sebusik: W sensie, że b2b jest dla tych, którzy potrafią sobie poradzić choć z podstawami.
Zanim ja założyłem biznes to przesiedziałem kilka wieczorów czytając wymagania, przepisy podatkowe itd
  • Odpowiedz
serio przy biurze w domu trzeba przejść na taryfę dla firm u dostawcy energii?


@Almagest: nie, po prostu praktycznie każdy programista nie ma biura tylko adres firmy/adres do doręczeń. To co mówisz ma zastosowanie jak chcesz sobie odliczać VAT i podatek dochodowy np. za rachunki.
  • Odpowiedz
@Almagest: To sie nie opłaca (odliczanie części kosztów związnych z domem).
@brudne_skarpety JDg rejestrujesz za darmo tam gdzie mieszkasz, właściciel musi wyrazic zgode na to. Pryz rejestracji do VAT mogą chcieć dokument na to że masz zgodę żeby tam prowadzić JDG.

Do JDG możesz wziąc tu księgowego za 200-300zł, albo samemu używając tylko aplikacji tak odok 50zł miesiecznie
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
  • Odpowiedz
@odysjestem nie zesssraj sie, biznesmenie od siedmiu bolesci i jednej faktury. Normalnie chlopak pyta, a ty wylewasz zolc. Jak nie masz nic do powiedzenia, to po co komentujesz? Nie lubie takich shmaciarzy yyepanych jak ty.
@brudne_skarpety popytaj w obecnej firmie lub po znajomych aby polecili jakas ksiegowa, ktora zalozy z Toba firme (20 minut klikania na biznes.gov.pl) Zaplacisz 250 zl miesiecznie i za pomoca jakiegokolwiek programu wystawisz fakture jedna i tyle. Ksiegowa
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto: jesteś zabawny Mireczku. Najpierw coś sobie o mnie uroiłeś, później się na to wku#wiłeś, a na końcu twierdzisz, że to moja wina xD Tych inwektyw nie skomentuję, żeby nie schodzić do Twojego poziomu dyskusji

Ponadto widzę, że (zapewne z niewiedzy), dajesz OPowi złe rady - księgowa nie jest od dobierania klientom sposobu opodatkowania.
Kulturalnie pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz