Wpis z mikrobloga

Chwila czy ja dobrze rozumiem. Zachodnie korporacje które mają w garści Ukraińskie rolnictwo, zwęszyły szansę na wwożenie swojego naładowanego chemią zboża na tereny EU bez akcyzy,żadnych regulacji itd. a część wykopków wyzywa jeszcze naszych rolników od onuc? XD Przecież to jakiś absurd, mamy truć siebie i swoich bliskich, żeby zachodnie korporacje jeszcze na nas zarobiły? Jest to wręcz w naszym interesie narodowym, żeby to zboże do Polski nie wjechało. Trzeba usiąść do rozmów z Ukraincami, ustalić jakieś limity, wymusić stosowanie unijnych norm i zakończyć tą szopkę. Zwłaszcza Ukraińcom powinno na tym zależeć, mają teraz trochę większe problemy niż spór z Polskimi rolnikami.
#ukraina #protest #rolnictwo
  • 53
@JohnnyPomielony prawie dostałeś plusa bo się dobrze zaczynało.
Zachodnie korporacje WRAZ z PiSem zrobiły przekręt, a rolnicy mają pretensje do Ukraińców.

To tak jakbyś Ty mi sprzedał samochód wrak który nie nadaje się do niczego, a ja bym go naprawił na klej, załatwił przegląd i sprzedał jako nówka nie śmigany. A potem kupujący jak kupujący zobaczył co za gówno kupił poleciał z pretensjami do Ciebie.
@janciopan kolego to że Niemcy nie biorą polskiego zboża to jest zależne od ceny. Nie biorą od Polskich rolników ale ukraińskie biorą tak samo jak nasi biznesmeni. Zresztą większość tych firm co brała te zboże to są zachodnie Agro holdingi. Niemieccy rolnicy na darmo nie blokowali granic z polską i to było miesiąc temu.
@JohnnyPomielony: rolnicy odważyli się zaprotestować podczas rządów PO więc zostali ruskimi kułakami, uśmiechnięta polska od tygodnia szczuje na nich z piana na ustach. Taki sam los spotka każdego, który odważyli się podnieść rękę na władze.
Według ciebie mają produkować ekologiczną żywność probono, a rodzina na bruk?XD


@cordianss: Na całym świecie jak nie pasują ci warunki zatrudnienia to zmieniasz pracę, jak jesteś przedsiębiorcą to podnosisz ceny, jak jesteś rolnikiem czy górnikiem to palisz opony i blokujesz drogi. Ja wiem że to nieco bardziej skomplikowane ale heheszkuj że pracują probono, mają zawód obarczony sporym ryzykiem i tyle
@maad:

jak jesteś przedsiębiorcą to podnosisz ceny, jak jesteś rolnikiem czy górnikiem to palisz opony i blokujesz drogi.

Co to za brednie?xd

Ty rozumiesz, że rolnicy nie żądają podwyżek cen, ani dopłat, tylko ochronę rynku UE? Ukraińcy i Polacy podlegają różnym regulacjom, dzięki temu Ukraińcy produkują fatalnej jakości żywność i sprzedają ją po niższej cenie, co niszczy polskie rolnictwo.
@JohnnyPomielony: jakby rolnicy mieli lidera jakiegoś ogarniętego, mówiącego dobrze po angielsku to jeszcze polska by zyskała mocno wizerunkowo na tym. Ale cóż xD oni nawet jakby mieli fajnego lidera który ich dobrze poprowadzi, to by go zaciukali wewnętrznie wiesnioki
@JohnnyPomielony nie nie dobrze, bo każde sprzedawane jeżdżenie jest badane przez służby sanitarne i aycofywane z sklepów partiami jest coś jest nie tak, więc jeśli jakiś koncern zrobi coś z kiepskiego zborza to zostanie wycofane a koncern poniesie gigantyczke straty finansowe oraz wizerunkowe.
@empee: Aha, czyli jak jakieś idiotki podczas strajku kobiet zdewastowały kościół, to wszystkie strajkujące kobiety wrzucamy do jednego wora? albo jeśli podczas parady LGBT któraś osoba przegnie z outfitem to wszyscy geje są degeneratami? Ahh te polskie piekiełko
( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym ile jeszcze będziecie się waflować do tego jednego zdjęcia? Mam rozumieć, że jak jakiś Ukrainski żołnierz zostanie przyłapany ze swastyką na ramieniu, to
Brzmi mega szursko, ale ostatnie decyzje EU są dla mnie tak absurdalne, że jestem w stanie dopuścić taką myśl.


@JohnnyPomielony: no to teraz sprawdź kto za to odpowiada i z jakiej jest partii. Łapówki brali za wizy to nie wierzę, że za to nie wzięli
dzięki temu Ukraińcy produkują fatalnej jakości żywność i sprzedają ją po niższej cenie, co niszczy polskie rolnictwo


@cordianss: Nawet gdyby spełniali normy to sprzedawaliby po niższej cenie i to by niszczyło polskie rolnictwo
@JohnnyPomielony: ale tu nie ma żadnej szurii, są tylko pieniądze. Co wy myślicie że Polska coś znaczy dla Unii i wielkich firm?

Mamy kupować (oczywiście kupować drogo bo "Zachodnie" więc lepsze, a korporacje produkują to tanio poza UE - Cały zysk dla nich), żreć i nie zadawać pytań.
@Deska_o0: Nigdzie nie pisałem nic o złej Unii. Mało tego byłem dużym euroentuzjstą do 2015 roku mniej więcej, Napisałem jedynie że ostatnie decyzje UE są dla mnie absurdem, bo chyba każdy w miarę myślący człowiek to widzi. Obecnie mam neutralny stosunek do UE, ale uważam że Polska w Unii to obowiązek.