Wpis z mikrobloga

#lunch71

Meatologia (ul. Włodkowica 27, ul. Sikorskiego 7C oraz ul. Zwycięska).

W tygodniu w godz. 12-16, mają kartę lunchową, zawierającą 4 pozycje. Szarpane żeberka wieprzowe, szrpana wołowina oraz burger, w cenie 35zł, a także stek za 45zł. Wszysko podawane z frytkami. Do tego lemoniada i espresso po 5zł. Ja byłem w lokalu przy Włodkowica, ale pozostałe 2 miejscówki mają identyczną kartę, zakładam iż serwowane przez nie dania są podobne. Ceny wydają mi się całkiem uczciwe za to, co oferują.

Na zdjęciu frytki z szarpanym żebrem. To na górze to ser, nie marchewka :) W 1. komentarzu stek.

Smak obu dań pokazuje, że kucharz zna się na obróbce mięsa - dania były po prostu bardzo dobre.

Poza pozycjami lunchowymi, lokal specjalizuje się w stekach, słyszałem też (ale sam nie jadłem), że potrafią zrobić dobrego tatara.
W menu mają 1 pozycję wegetariańską - kanapka z serem mimolette i grilowanym burakiem, tym niemniej nie jestem przekonany, czy wegetarianie będą się dobrze czuli otoczeni krwistymi stekami.

W porze lunchu tłumu w lokalu nie ma, stolików więc nie zabraknie, nawet jeśli wybierzemy się do nich bardzo dużą ekipą.

O co chodzi z tymi wpisami? Pracuję w centrum #wroclaw i często zastanawiam się, gdzie iść na #jedzenie71 w ramach lunchu. Wiele miejsc odleciało z cenami, jednocześnie sporo fajnych lokali pozostaje mało znanymi.
Jako, że nie znalazłem zbyt wielu sensownych zestawień rekomendacji, będę sam opisywać miejsca, które wydadzą mi się ciekawe. Planuję wrzucać tutaj coś co tydzień.
Jeśli znasz jakiś lokal, który nadawałby się na tę listę, daj mi znać tutaj lub w prywatnej wiadomości, ale nie jestem zainteresowany żadną formą współpracy w zamian za promowanie lokalu.
gbyrka - #lunch71

Meatologia (ul. Włodkowica 27, ul. Sikorskiego 7C oraz ul. Zwycięs...

źródło: meatologia-zeberka

Pobierz
  • 9