Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #kredyt2procent #kredyt #kredyty #euro

Czy kredyt w walucie euro ma jakieś plusy, czy jestem skazany na Pekao i Alior bez żadnych korzyści z tym idących? Mieszkam w Polsce, ale zarabiam w euro i tylko te banki udzielają kredytów hipotecznych w tejże walucie. Dodam, że kredyt miałby być dość skromny, posiadam wkład własny w dużej większości. Co byście zrobili w takiej sytuacji? Czy finalne koszta kredytów będą znacznie się różniły? Dodatkowo łapałbym się na na warunki bezpiecznego kredytu gdyby nie zagraniczna umowa, ale wolałbym z niej nie rezygnować.
Biorąc pod uwagę stabilność obu walut, może dojść do sytuacji jak z frankiem szwajcarskim?
  • 3
@Reynald: Ma główny plus, jest znacznie tańszy. Z głównych minusów to ryzyko walutowe, czyli jeśli nagle przestaniesz zarabiać w eur,a zaczniesz w PLN to będziesz narażony nie tylko na zmiany oprocentowania, ale także na zmianę kwoty całego kredytu na skutek wahania cen walut, ale to działa w dwie strony, jeśli złoty się umocni to możesz w takiej sytuacji zyskać.
via Android
  • 0
@DeoLawson Dziękuję za odpowiedź, nie wiem czy dobrze się wyraziłem, ale kredyt chciałbym uzyskać w Polskim banku czyli pekao lub Alior, czy w takim przypadku kredyt jest tańszy niż ten w złotówkach? Czy gdybym kiedyś chciał pracować w Polsce mogę ten kredyt przenieść do innego banku i przewalutować go na złotówki, czy są z tym związane jakieś koszta i jest to nieopłacalne?
Dziękuję za odpowiedź, nie wiem czy dobrze się wyraziłem, ale kredyt chciałbym uzyskać w Polskim banku czyli pekao lub Alior, czy w takim przypadku kredyt jest tańszy niż ten w złotówkach?


@Reynald: Będzie to droższy kredyt niż ten w PLN.

https://symulator.aliorbank.pl/

Czy gdybym kiedyś chciał pracować w Polsce mogę ten kredyt przenieść do innego banku i przewalutować go na złotówki, czy są z tym związane jakieś koszta i jest to nieopłacalne?