Wpis z mikrobloga

@Kir91: Jakie prognozy trafne? To że wojna manewrowa i lekka piechota będą najważniejsze na polu walki? "Piwot" na pacyfik Amerykanów i niech Europa sobie sama radzi? Te prognozy ktore sie sprawdzily to skopiowal w swojej pracy, a potem kupil ekspertyze, ze wcale nie plagiatowal. Napierały nie oglądam, uprzedzając pytanie Wolskiego też nie.
@Sharpboy:: czemu on ma akurat łatkę straszaka rosji a nie ma ją nato, generałowie, czołowi politycy itp którzy otwarcie przestrzegają przed możliwym konfliktem z rosją? Cała wojskowa narracja w Europie kręci się wokół tego, czemu w ich przypadku nie słyszę ze straszą i robią z ludzi debili żeby tylko wyciągnąć kasę od społeczeństwa na zbrojenia i armię tak jak Bartosiak na książki i swoje kanały?
@LeopoldStuff: Bo jest różnica w tym, że wojsko mówi, że trzeba przygotować się do możliwego konfliktu, a tym co robi Buzzwordziak. Straszenie grupa Wagnera, straszenie, że za dwa lata od dwóch lat Rosja będzie gotowa na atak na Polskę itd. Jakies sciemy, ze on gadal z biznesmenami i oni slyszeli na ulicy w Chinach, ze bedzie wojna. No proszę was. Typek jest żałosny.
@Sharpboy: jasnowidzem nie jest i dokładnie nie potrafi przewidzieć detali. Ja pamiętam jak w 2013 'straszył' o możliwym odejściu Amerykanów, Konfliktu z Chinami, o tym że Rosja bedzie chciała odzyskać znaczenie i woje wpływy siła. Wtedy w mainstreamie i nie tylko takich tematów nie było kompletnie. A nawet jak były to funkcjonowały w kategorii teori spiskowych (serio pamiętam na Onecie gdzieś w dolnych sekcjach typu teorie spiskowe obok ufo i przepowiedni
@LeopoldStuff: Pierwsza sprawa to nie jest tylko jego zasluga pojawienia sie tematu w mainstreamie, wtedy sie pojawila Nowa Konfederacja w ktorej on pisywał, dodatkowo rozkrecal sie wkoncu OSW itd. Druga sprawa, że to są te rzeczy które kropka w kropkę przetłumaczył i wrzucił do swojej pracy doktorskiej która też była jego książka, wiec niesamowite te jego, które nie są jego przewidzenia (tylko 73% zostalo skopiowane, malutko /s). Trzecia rzecz to Stany