Wpis z mikrobloga

Nitka z daniami które powszechnie uznane są za fenomenalny przysmak a w rzeczywiści są conajwyżej średnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja zaczynam- schabowy. Od kiedy pamietam nie mogłem pojąć fenomenu tego kotleta. Smakuje jak podeszwa z piaskiem. Do takiego MIELONEGO to nawet podjazdu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) #nitka #glupiewykopowezabawy #jedzenie #kuchnia
LillXte - Nitka z daniami które powszechnie uznane są za fenomenalny przysmak a w rze...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 42
@Miguelos zapomniałeś dodać że włókna w mięsie rozrywają się w specyficzny sposób co sprawia wrażenie że kotlet pod zębem jest taki jakby "chrupiący"
@LillXte schabowym gardzisz ale sznycel wiedeński byś lewnie #!$%@?ł co( ͡º ͜ʖ͡º)
@Kremufka2137 ta... gołąbki są tak #!$%@? że są popularnym daniem w dosłownie każdym kraju na świecie, wpsz w googla Sarmale, Kohlroulade, Galambok (galambok to wersja węgierska i #!$%@? ci banie jak ugotujesz sobie, powaga jak tak.srasz na gołąbki to ten wariand może podejdzie)
Jest jescze w #!$%@?ę innych wersji.
Ogolnie to Turcy przypisują sobie że to oni po Europie rozpowszechnili tą potrawę.
@SHOGOKI: dlatego też dałem znak zapytania za słowem "ojczysta" bo zdawałem sobie sprawę, że pochodzenie tej potrawy nie jest jednoznaczne (chociaż nie wiedziałem, że jest aż tyle potencjalnych źródeł).
Inna rzecz, że już chyba ciężko w przypadku potraw jednoznacznie stwierdzić skąd się wywodzą, nasze kultury się przemieszały już setki razy, od dawna mamy przepływ różnych produktów, nawet tych bardzo lokalnych w tym od kilkudziesięciu lat ten przepływ jest na świetnym poziomie,