Wpis z mikrobloga

Jak można być takim debilem, żeby kredytować się na 35m2 kurnik w Warszawie / Krakowie / Poznaniu / Gdańsku etc. za milion złotych na 30 lat? XD Nadal nie potrafię tego zrozumieć jakie polaki są głupie, no faktycznie świetny pomysł zakredytować się pod kor i płacić 4-5k raty na miesiąc przy wspólnych zarobkach 15k ( w sensie jeśli bierzecie jako małżeństwo) bo przecież duże miasta takie fajne XDD ZAWSZE MIAŁEM ŁEB DO INTERESÓW XD
"U mnie w Warszawie to pracuje w korporacji i zarabiam 7 tysięcy na rękę!! jestem #!$%@? kimś!! I co miałbym się na wieś wyprowadzić i w małym mieście robić za 5 tysięcy na rękę?? Przecież to się nie opłaca, poza tym żaden ciapak nie dowiezie mi mojego big maca na wieś!! Nie pójdę do restauracji na pięknym śródmieściu i nie będę mógł przepłacić 100zł za obiad żeby pochwalić się nim na instagramie!!!"
Ja pieerdooole, taki obraz wasz, nawet mi was nie żal. Nie mogę się doczekać aż deweloperuchy przy wsparciu Koalicji Deweloperskiej i banków dojebią wam 20k/metr na białołęcę, ale polaczek i tak kupi, mimo że do roboty będzie godzinę w jedną stronę jechał. A mieszkając 40-50km od takiej Warszawki dojazd wyjdzie podobnie xD a kredycik wleci na 500k za 50m2 a nie milion za klitę hahah. Ale kwota kredyciku to tam #!$%@?, jeszcze czynsze po 1000zł i opłaty media woda śmieci, kolejne 500zł, ale przecież poliniaków stać xD
Don't change my mind, jestem chyba zbyt ograniczony żeby ogarnąć durnotę tej polskiej "elity" xD

#mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kredyt2procent #warszawa #polactwo #truestory #niepopularnaopinia
  • 33
  • Odpowiedz
U mnie w Warszawie to pracuje w korporacji i zarabiam 7 tysięcy na rękę!! jestem #!$%@? kimś!! I co miałbym się na wieś wyprowadzić i w małym mieście robić za 5 tysięcy na rękę?


@siemawpadajdomejkuchni: #!$%@?ąc od całej twojej zazdrości to te 7k na rękę to nie jest w korpo sufit, a na wsi 5k to jest marzenie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@jazdaniebieski2023: Nie, na razie na wynajmie ale będę budował dom 120m2 na działce, którą zakupiłem za 1/10 ceny mieszkania w Warszawie
@ZdeformowanyKreciRyj E tam, jestem po prostu ciekaw co kieruje ludźmi pakującymi się w kredyt na 30 lat na 35-40m2 w mieście 500k+
@Ogau No nie jest, tylko że ok. 20% polaków zarabia już najniższą krajową, a mediana krajowa to 4 netto. Także, raczej maksymalnie 10-15% ludzi w PL zarabia powyżej
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: no to zaskocze cie frustracie. 50m i 20m mieszkania kupione za gotowke w 2019. Takze nie place rat, a malo tego, dostaje co miesiac 3400zl od wynajmujacej pary ktora mieszka w tym wiekszym. Takze zycko na poziomie easy.
Au ciebie jak tam mieszkanie na wynajmie panie madry? Madrze tak splacac komus mieszkanie? haha co za #!$%@? leb! Pamietaj ze za niecale 2tyg znowu w zebach kase wysylac. Tylko sie nie
  • Odpowiedz
@highsky: Jesteś może w 5% ludzi, których stać na zakup mieszkania w mieście 500k+ za gotówkę, także o czym my mówimy, mi chodziło o kredyciarzy na 30 lat z kurnikami 35m2 xD
PS: To ładnie traktujesz swoich wynajmujących jeśli to dla Ciebie #!$%@? łby spłacające komuś mieszkanie. Btw: pamiętaj ,że niestety Polskie prawo stoi po stronie wynajmujących, więc to ja będę miał pompę jak Cię wyjebią na kasę i będziesz widział
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni

Jak można być takim debilem, żeby kredytować się na 35m2 kurnik w Warszawie / Krakowie / Poznaniu / Gdańsku etc. za milion złotych na 30 lat?


Masz lepszy pomysł na kupno swojego mieszkania w obecnych czasach i przy dzisiejszych cenach?
  • Odpowiedz
@Krupier: Zrezygnować z wielkomiejskiego folwarku i kupować mieszkania 40-50km od wielkiego miasta za połowę tej kwoty, a czas dojazdu do pracy będzie taki sam lub ciut dłuższy, biorąc pod uwagę jazdę z Białołęki na Mokotów czy Ursynów.
Ewentualnie zgodzić się na delikatne obniżenie standardu życia i przenieść się do mniejszego miasta powiatowego, pracować tam za mniejszą kwotę a przy okazji mieć mieszkanie o 2/3 taniej niż w metropoliach.
  • Odpowiedz
10-15% ludzi w PL zarabia powyżej 8tys. netto.


@siemawpadajdomejkuchni: 10 netto to w tej chwili granica dla 15%. Przynajmniej według jakiegoś kalkulatora z google. Do tego dolicz działalności, których w tych statystykach nie ma i masz przynajmniej 20% narodu, które może sobie pozwolić na 5k kredytu. Czy kupowanie 30 m2 za milion jest mądre? Na dziś wydaje się głupie, ale jutro może te 30 metrów będzie warte 2 miliony ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz