Wpis z mikrobloga

Ktoś ze świata #perfumy jest mi w stanie coś polecić na wakacje? Jakiś zapach oczywiście :D

Byłem wczoraj wąchać ten mityczny bois imperial i myślałem że puszczę pawia. Jakby kot się zeszczał na starą ściółkę lasu iglastego z domieszką wody po ogórach kiszonych I syntetyczną nutą kostki do kibla.

Wąchałem Zara sunrise on the red sand dunes I pachnie jakimiś dziwnymi ziołami. Też mi nie siadł w ogóle.

Zara sand desert pachnie jak mokry zapleśniały chleb.

Do tej pory podoba mi się aqua do Gio i aventus Creed, ale słabe mają parametry za duża cenę.

Miałem podróbkę z Zary aqua, Lisboa, ale parametry słabe. Trzeba oversprajować ciągle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zależy mi na cenie do około 300zl z jak największym ogonem i trwałością.
  • 17
@QUANTUM-DICK: Sand Desert jest dla mnie strasznie męczący, ale żeby spleśniały chleb?
Ciężko znaleźć w świezakach coś co jednocześnie ma ogon i pachnie w miarę naturalnie i sympatycznie, ale sprawdź może Le Couvent Santa Cruz - jest duże podobieństwo do Fico di Amalfi, ale SC wydaje się mieć lepszą trwałość i być trochę bardziej wielowarstwowy, czuję dyskretnego kokosa i mentol.
do tego Salvatore Ferragamo Pour Homme, Eau Sauvage Cologne, Issey Homme
@wszystkogra: ogólnie skręcam w stronę słodkich ulepów gdy tylko mogę (proszę mnie nie bić za to). Moim daily na zimę jesień to stronger with you intensely. wcześniej jechałem na invictusie. Co może niektórych teraz zniesmaczę ale podoba mi się zapach str8 original xD ale to raczej jakiś sentyment w głowie. No i jak pisałem aqua do Gio mi mega siedzi, ale podobno parametry teraz cienko.
Kenzo homme edp jest słodkie jest świeże jest potężny parametr i ogon i jest cena dobra. Tylko powąchaj wcześniej bo o ile w bois imperial nie ma żadnego ogórka tak w kenzo niektórzy czują ogórka i pietruszkę. Nic lepszego nie jestem w stanie zaproponować. Świeże zapachy albo dają chemia albo nie mają parametru albo kosztują dużo ponad budżet. Jeśli pieniądze nie grają roli to polecam sprawdzić montabaco intensivo, beach huta, fiero i
@kinesin1000 Czarów nie ma. Można się oszukiwać, ale dobre składniki kosztują i przy perfumach czuć kiedy były one użyte.
Cena nie jest jedynym wyznacznikiem, bo są gówniane zapachy w wysokiej cenie. Nie ma jednak super zapachów w niskiej cenie, bo po prostu nie da się ich wytworzyć w niskim budżecie.
@kiszczak gościu szuka perfum z dobrymi parametrami za 300zl a ty mu wyskakujesz z porownaniem bentleya do poloneza. Ile twoim zdaniem trzeba dac za dobrej jakosci perfumy? Wiekszosc popularnych zapachow to marketingowe wydmuszki.
@kinesin1000 Żebyśmy się dobrze zrozumieli: dobra jakość nie zawsze równa się dobry zapach. Jeśli jednak spojrzysz na ceny olejków eterycznych to realnie patrząc minimalna cena oscyluje w okolicach 5-8zl/ml.