Wpis z mikrobloga

Wy, ludzie z It, piszecie, że IT i programowanie obecnie to jak Zarządzanie i Marketing, Ekonomia czy FiR, które 20 lat temu były szansą na fajny sos, a z czasem stały się masówą wraz pojawieniem się tysięcy klepaczy excela. Teraz taką masówą jest wg niektórych z was IT.

A co w przyszłości będzie tak perspektywiczne (albo już jest) jak jeszcze parę lat temu IT, że z czasem można będzie się załapać i robić fajną monetę (zanim to nie stanie się masówą)?

#praca #korposwiat #pracait #programista15k #rynekpracy #gospodarka #ekonomia #rynki #programista25k #kariera
  • 11
  • Odpowiedz
@spiegelglas: Poza medycyną, która będzie zawsze potrzebna, to nic, kto miał się dorobić, to się dorobił dawno temu, reszta będzie #!$%@?ć za pensję wystarczającą na styk na opłacenie rachunków i śmieciowego żarcia z biedronki po przecenie. Ewentualnie będą jakieś kilkuletnie krótkie piki popularności tej czy innej wąskiej specjalizacji, do której wejście zajmie tyle czasu, że ssanie dawno zdąży minąć.
  • Odpowiedz
@spiegelglas: Jak pytasz na tym tagu, to Ci co mają jakieś dobre przypuszczenia nie powiedzą, bo nie chcą mieć drugiej akcji jak z programowaniem (stworzenie sobie konkurencji) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale ja zamierzam dalej siedzieć w tym programowaniu póki jest dobry sos (już mam dobrą stawkę), więc na razie nie zamierzam w to iść, ale podejrzewam, że jakieś wykorzystanie AI. A konkretniej?
W tej chwili dużo
  • Odpowiedz
@spiegelglas: Nie wiadomo co i nie wiadomo, czy coś takiego będzie na taką skalę jak IT przez ostatnie 15 lat. Jakieś małe branże na topie zawsze będą, ale nie jestem w stanie tego przewidzieć
  • Odpowiedz