Wpis z mikrobloga

66 + 1 = 67

Tytuł: Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 1. Problem trzech ciał
Autor: Cixin Liu
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788381881548
Tłumacz: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 456
Jak tylko zobaczyłem trailer serialu na netflixie przypomniałem sobie o tej serii.
Nigdy nie miałem okazji się z nią zapoznać a słyszałem wiele dobre, więc od razu staram się nadrobić zaległości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Książka ma momenty lepsze i gorsze sumarycznie więcej jest tych lepszych, więc ocena mocne 7. Lubię SF ale tutaj zostało ono w kilku momentach przegadane, mam wrażenie, że gdyby usunąć 1/3 treści książka by na niczym nie straciła.
Sama koncepcja natomiast ciekawa, w tle trochę historii Chin, filozoficzne rozmyślenia o ludzkości, zachęciło mnie to do kontynuowania, więc zabieram się za drugą część.

Prywatny licznik: 2/12

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
xReapeR - 66 + 1 = 67

Tytuł: Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 1. Problem trzech ...

źródło: 896377-352x500

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@xReapeR: właśnie kończę trzeci tom i pod względem zaprezentowanych idei i "twardości" sf jest to zdecydowanie jedna z najlepszych serii, jakie kiedykolwiek czytałam. O ile netflixową serialową adaptacją jestem przerażona (ale i tak obejrzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)), to z całego serca polecam chińską - świetnie rozwinęła te aspekty, które moim zdaniem kulały w powieści, i przez cały czas miałam syndrom jeszcze jednego odcinka. ʕ
  • Odpowiedz
@xReapeR
Tak oprócz tego, że wracam myślami do tej trylogii, że było trochę scen, których czytanie przeciągnąłem z rozkoszą, ciekaw jestem, czy komuś się jeszcze rzucił w oczy dość wschodni styl metaforyki. Nie mam na podorędziu przykładów, ale ciągle miałem takie wrażenie, jakby budowanie porównań i cała obrazowość, może nie tak bardzo, ale widocznie odbiegała od zachodniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka dzięki za polecenie, popatrzę na pewno. Też się wszystkich netflixowych adaptacji boję z wiadomych powodów, natomiast ten trailer wygląda całkiem ok, obejrzałem go przed czytaniem pierwszej książki, to nie wiedziałem o co chodzi. Po zakończeniu czytania widzę już konkretne sceny z powieści, nie wygląda to źle :) @Lecerdian ewidentnie widać, że nie jest to pisane przez kogoś z kultury zachodniej, da się odczuć różnice, ciekawe czy przełożenie tego na język Polski
  • Odpowiedz