Wpis z mikrobloga

Chcecie normalności na rynku nieruchomości? Można to zrobić, ale trzeba posłuchać tow. Zandberga. #!$%@?ąć podatek za nadwyżki mieszkań + zrobić porządne budownictwo społeczne. Uuuuuu komunizm. #!$%@? normalność, a nie komunizm. Obecnie spekulanci rządzą rynkiem.

Chcecie pozytywnego przykładu budownictwa społecznego? Wiedeń. Większość miasta zbudowana w taki sposób, mieszkania są ładne a budynki zgodne z planem architektonicznym miasta. Społecznie zbudowano tam piękne kamienice dla ludu. Można? Można. Tylko trzeba wziąć za mordę „biznesmenów”.

#rod #polska #patodeweloperka #nieruchomosci
Charleswhite - Chcecie normalności na rynku nieruchomości? Można to zrobić, ale trzeb...

źródło: IMG_0960

Pobierz
  • 31
@Charleswhite: oczywiście że tak ale i tak to co napisałeś to jest o wiele za mało, zrobić to co zrobili poprzednicy ideowi tow. Zandberga z Ukrainą w latach 30 XX wieku. Lekki głodzik nikomu jeszcze nie zaszkodził. Obozy reedukacyjne zresztą też nie.
@Charleswhite: to że coś działa w Wiedniu nie znaczy, że zadziała tutaj.

Zresztą, masz jakąś mapę z tym budownictwem komunalnym? Jedyna dana jaka widzę mówi, że 43% to mieszkania komunalne (a nie większość miasta) oraz, że 80% ludzi w Wiedniu wynajmuje.

Przez chwilę mieszkałem w Wiedniu i są dzielnice gdzie Wiedeńczycy po prostu nie chodzą i widać tam tylko 'brazowych'. Nie twierdzę, że jest tam niebezpiecznie bo nigdy nic złego mnie
@Charleswhite: buduję sobie dom na wsi, dlaczego za moją kasę mają być budowane mieszkania komunalne?
Może drogi Panie zacząć by od szanowania prawa własności i ułatwienia eksmisji? Np. ja od właścicielki mieszkania od której wynajmowałem pokój słyszałem, że jej syn wynajmował też komuś mieszkanie swoje jak sam się do większego przeprowadził i bardzo długo się ciągnęło pozbywanie lokatora z którego zysku nie było a trzeba było płacić za wszystkie media.
Samo
#!$%@?ąć podatek za nadwyżki mieszkań + zrobić porządne budownictwo społeczne


@Charleswhite: ja bym jeszcze opodatkował odpowiednio JDG gdzie ktoś wyciąga powyżej średniej krajowej. Jak zapłaci w podatkach to nie będzie miał kasy na nowe mieszkania. A za to państwo będzie miało na mieszkania społeczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Większość miasta zbudowana w taki sposób, mieszkania są ładne a budynki zgodne z planem architektonicznym miasta.


@Charleswhite: chcesz