Wpis z mikrobloga

troche nalozylem na siebie petle na szyje bo mam expa 3 miechy jako dev(XD) no i z racji kryzysu jako szaraczek aplikuje na service desky i inne tego typu pierdoły. i zawsze pada pytanie
dlaczego pan chce pracowac tutaj jak pana sciezka jest silnie developerska
niby się wyrozniam wsród mirków ktorzy nie maja zadnego expa, ale jak uargumentować fakt pójścia do takiej pracy?
"lubie rozwiazywac problemy i pomagac innym" jest trochę płytkie imo
mowiłem też, że chce po prostu pracować w IT ale dla julki z HR może to oznaczać uciekniecie przy pierszej lepszej okazji xD

#pracait #pracbaza #programowanie
  • 28
Dlaczego masz 3 miechy expa? Wyrzucili cię?

Zresztą myślę, że jak masz do czynienia z osobą, która wie jak wygląda rynek juniorów, to każdy wie, że szukasz takiej pracy tylko i wyłącznie dlatego, że nie możesz znaleźć jej jako dev i gdy pojawi się oferta na rynku, to odejdziesz. Niezależnie czy skłamiesz, czy powiesz prawdę
gdy pojawi się oferta na rynku, to odejdziesz. Niezależnie czy skłamiesz, czy powiesz prawdę


@Reretos: no niekoniecznie jesli praca bedzie luzniejsza xd

ak można mówić że się ma 3m expa.


@wolepiwo: przeczytalem Ci tylko moje CV xD to rekruterki pytaja mnie jakbym Bog wie jakie doswiadczenie mial i ukierunkowanie xd

no to powiedz ze chcesz zrezygnowac ze sciezki deva


@peoplearestrange: ta tylko wez znajdz sensowny powod xd, scrum mi
przecież nie musisz mówić że programowałeś, mów że przyjmowalew i rozpoznawales zgłoszenia błędów, a programiści robili swoją robotę, ale chcieli żebyś pomógł im programować więc odszedłeś xD


@MilionoweMultikonto: i dlatego to stanowisko nazywało sie junior java dev? :D
@razdwatrzy55
3 msc to prawie nic
Zresztą przy pierwszej pracy to nawet trochę red flag, bo tyle trwa okres próbny.
Jak uważasz że to ci jakoś bardzo przeszkadza to możesz po prostu wywalić z CV

Na rozmowie najlepiej tak jak ktoś pisał - jedynak programowanie nie jest dla mnie i chcę zmienić ścieżkę

Jak nie wysyłasz do jakiegoś banku albo dużego korpo to możesz też zmienić nazwę stanowiska.
@razdwatrzy55: Powinieneś się cieszyć, że z góry możesz przewidzieć choć jedną rzecz, o którą cię zapytają. Robisz korektę drogi zawodowej, w związku z czym szukasz możliwości zawodowej realizacji w innym obszarze, jednocześnie pozostając związanym z IT. Po wypowiedzeniu takiego lub podobnego zdania HR'ówa już i tak się pogubi od nadmiaru nowo poznanych słów, więc zyskujesz przewagę psychologiczną przed serią pytań o wymarzonego przełożonego i rodzaj zwierzęcia, z którym się identyfikujesz.