Wpis z mikrobloga

Ależ dziś zawiść panuje na tagu #nieruchomosci
Widzę pomysły by wywlaszczać ludzi z RODu, wszelkich ogródków działkowych..po co? Po to by dać to developerom by mogli wam pobudować mikrokurniki 18m2 za milion.

Serio? Zdaje się że Ci ludzie płacą za użytkowanie tych gruntów. W większości to starsi ludzie których jedyną rozrywką jest ten kawałek pola..ale nie zabrać i wywłaszczyć po czym oddać panu developerowi

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 73
  • Odpowiedz
Jaki sens ma ROD poza miastem? Podaj jeden logiczny argument po co mieszkańcom miasta tereny zielone poza miastem. Bo bajki o nowych liniach komunikacji i podatnikach nawet nie skomentuje, bo większych bzdur dawno nie czytałem.


@Rachey: ja ci podałem masę argumentów ze nie ma sensu w mieście i tyle wystarczy dla 10k działkowiczów miasto musi ponosić koszty wiec albo zaczną płacić podatek za ten teren w wysokości kosztów jakie ponosi miasto
  • Odpowiedz
a z drugiej geriatrii.


@thorgoth: tam już doszło do takich przetasowań jeśli chodzi o te RODOSy, że obecnie w większość użytkują je ludzie, którzy de facto nie mają do tego prawa. O budowie tam całorocznych domów przez niektórych nawet nie wspominam.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: trzeba przejść kurs z dzialkowania a trudno jest wysiedzieć te kilka godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ROD są zajebiste, nie da się porównywać ich do parków bo pełnią całkiem inną funkcję i nie tylko dziadki tam mają działki, miałem za sąsiadów sporo osób 30-40 lat i niektórzy całą rodziną przyjeżdżali grillować i uprawiać warzywa i owoce
  • Odpowiedz
@blackghost: Warto dodać, że często Rody za komuny to były terytoria na kompletnych peryferiach, w fatalnym stanie, lub na nieużytkach rolnych tudzież obrzeżach miast (i nie było uberka za 5 ziko wtedy żeby dojechać).

I ludzie własna praca o ta ziemie zadbali.

A teraz ludzie który niszczą miasta kupując klitki które nie nadają się do życia (bo tez nie są ku temu zaprojektowane) zreflektowali się ze jednak ogród i zieleń to
  • Odpowiedz
@printf: Przecież działkowcy płacą za dzierżawę miastu, co miesiąc, tak samo opłacają wywóz śmieci, tak samo opłacają media typu woda, prąd. Dla budżetu miasta ROD, każde jedne, bez wyjątku, są zyskiem, a nie stratą.
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Większość ROD w okolicy tutaj jest na terenach zalewowych obok prlowskich osiedli i służą za swoistą ochronę przed zalaniami. I tak co ulewa na działce jest wody po górę gumiaka, a osiedle obok piwnice suchutkie, bo melioracja puszczona w kierunku ROD.
  • Odpowiedz
Widzę pomysły by wywlaszczać ludzi z RODu, wszelkich ogródków działkowych..po co? Po to by dać to developerom by mogli wam pobudować mikrokurniki 18m2 za milion.

@blackghost: Zwiększenie podaży prowadzi do spadku cen nie wzrostu.
Nikt też nie mówi by cokolwiek deweloperom 'dawać' tylko sprzedać po rynkowej cenie, a najlepiej zlicytować.
  • Odpowiedz
@blackghost: A kto pisze, żeby dać to developerom? Chodzi o to, żeby była to przestrzeń publiczna.

@saviola7:
Chyba nie wiesz gdzie ty żyjesz. W 99% przypadków działki po zlikwidowanych RODosach pójdą pod patodeveloperskie klitki z których na dzień dobry połowę wykupi zagraniczny fundusz hedgingowy i ostatecznie nikt na tym nie zyska, oczywiście poza inwestorem i układami w lokalnym ratuszu.
  • Odpowiedz
Widzę pomysły by wywlaszczać ludzi z RODu, wszelkich ogródków działkowych..po co? Po to by dać to developerom by mogli wam pobudować mikrokurniki 18m2 za milion.


@blackghost: tylko o wylacznie wieksza podaz dlugotrwale wplywa na nizsze ceny i wieksza dostepnosc
mnostwo jest tego przykladow

tak, oddac deweloperom RODy zeby budowali i zwiekszali podaz!
  • Odpowiedz
  • 3
@printf ale wymyśliłeś wielkie koszty z tym rozwojem komunikacji. Zwiększenie wpływu z podatków kosztem zwiększenia zagęszczenia zaludnienia to też nie jest najlepszy pomysł. #!$%@? Pan Panie printf
  • Odpowiedz
  • 1
@printf :D przecież to ty masz słabe argumenty. I ty chcesz wprowadzać zmianę w formie zabudowania rod mieszkaniami, argumentacja leży po twojej stronie.
  • Odpowiedz
@takrodzisiegniew: dlatego nie jestem za drastycznymi rozwiązaniami ale gdy prawowity użytkownik umiera to działeczka nie powinna być w żaden sposób nielegalnie "odsprzedawana" - a często jest.
Na jednym z takich rodosów w Warszawie jest podstawiony ładny, całoroczny dom ze wszystkimi mediami i podpiwniczeniem. W tym podpiwniczeniu jest piękna, nowocześnie wyposażona bimbrownia. Wiem, bo tam właśnie uczyłem się sztuki destylacji, zrobiłem swój pierwszy bimber a także coś co w zamyśle było calvadosem
  • Odpowiedz
@printf: ale kolego zdajesz sobie sprawę ze ROD często są rezerwuarem ziemi dla miasta ? Miasto jest jego właścicielem i coś z tym zrobi. Jeśli miasto ma potrzebę to wywala ludzi z ROD i cześć pieśni, budują drogę, budynek użyteczności publicznej, czy przekształcają ją i sprzedają deweloperom (Wilanów w Warszawie jeszcze przed 2000r był jednym wielkim ogródkiem działkowym).
Druga sprawa- zrobią park to potem tego nie przekształcą bo będą protesty, że
  • Odpowiedz
@thorgoth jakiej geriatrii, co ty #!$%@?? Mam ogródek działkowy i w większości właścicielami są mlodzi i w średnim wieku. Większość ludzi bardzo dba o swoje działki, nie robi tam syfu i nie pali śmieciami. Widzę tu dziś jakiś potężny ból dupy o RODy, czyżby szykowały się jakieś spadki na nieruchach?
  • Odpowiedz
@Virgilio: przeczytaj wszystkie moje wypowiedzi bo chyba mnie mnie powinieneś wołać. Dla mnie ROD to rak i trzeba część zlikwidować i zaplanować nowe osiedla
  • Odpowiedz