Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Kupowalem jedno z ostanich mieszkan w inwestycji 3 km od centrum Gdyni, stan deweloperski. Rezerwowalem w sierpniu 2023 jak blok juz stal i na dniach mialo byc wydane pozwolenie na uzytkowanie (zostalo wydane we wrzesniu). Cena to byla 10,3k za m2 (53m). Zbilem cene do 10k bo mial byc taras, a jak przyszedlemogladac mieszkanie, to okazalo sie ze jest balkon (Wysoki parter). W listopadzie odebrałem mieszkanie i juz sobie mieszkam. Wszystko spoko. Ale ciekawe mnie jedna sprawa. Z racji, ze bylo to jedno z ostatnich, o ile nie ostatnie mieszkanie, to nie bylo juz dostepnych miejsc w garazu. Musialem wynajac od kogos. Z ciekawosci zapytalem go ile on placil za mieszkanie. I okazalo sie, ze za mieszkanie 45m on placil 11,3k w 2020 roku nawet jak nie bylo jesce dziury w ziemi pod te bloki w przedsprzedaży. Jak to mozliwe ze kupilem 1,3k taniej w szczycie pompy bekowej mieszkanie w stanie deweloperskim niz gosc, ktory kuopwal 3 lata temu w przedsprzedazy?XD
  • 13
  • Odpowiedz
@bugzer: ceny mieszkań się potrafią bardzo różnić w zależności od piętra, ekspozycji, czy tego co masz za oknem (wjazd do garażu, śmietniki)

Nic dziwnego, że miałeś taniej, jak zostały najgorsze mieszkania w inwestycji
  • Odpowiedz
@bugzer: w 2022 i 2023 byla #!$%@? jesli chodzi o sprzedaż, myślę, że szczęśliwie udało Ci się załapać zanim dew podniósł ceny.
Ja miałem podobnie - w maju 2023 podpisałem umowę przedwstępną a cena była taka sama albo ciut niższa niż jak pytałem dewa w 2021.
  • Odpowiedz
@bugzer: może dlatego, że parter to ogólnie dziadostwo i mało ludzi się na to decyduje i dev chciał się pozbyć ciążącego problemu? Ale kurde nowe mieszkanie bez chociaż miejsca postojowego to masakra. Jeśli kupiłeś na lata, to może będzie shift na elektryki- moj kumpel mocno sieę napalił i konieczniechciał miejsce garazowe, zzeby podłaczyć sobie w przyszłosci ladowarkę.
  • Odpowiedz
  • 0
@smallboobslover: + za mieszkanie 35 metrow placilem over 3k 6 km od cetrum na wynajmie a teraz mam swoje i place 2,2k kredo + 500 czynszu 3 km od centrum , 53m, zajebisty problem xD
  • Odpowiedz
@bugzer: ostatnie mieszkanie, ktore zostaje w bloku deweloperskim jest najbardziej #!$%@? - oto cala tajemnica

Pamietaj ze jak szeroki rynek rosnie np. o 10% to jednoczenie wielka plyta/kamienice/#!$%@? mieszkania rosna mniej
  • Odpowiedz
@bugzer: Ostatnie mieszkanie niekoniecznie jest najgorsze. Po prostu wcześniej możesz sobie wybierać więc co komu pasuje to sobie kupi, a tutaj bierzesz albo nie. Do tego często deweloperowi zależy, żeby zamknąć temat i zakończyć inwestycję, a nie bujać się z jednym mieszkaniem, na którym i tak przyciął kasę.
  • Odpowiedz
@bugzer: w budynku w którym ja kupiłem mieszkanie, każde piętro to było +15 tys do ceny mimo identycznego metrażu. Mieszkanie na parterze, a takie samo na 5. piętrze dzieliło dokładnie 75 000zł.
  • Odpowiedz