Wpis z mikrobloga

Witam, mam takie pytanie. Czy według was jest możliwe dojeżdżać rowerem do pracy 11 km rowerem? Droga Miasteczko-wioska.
Praca od 7-15 więc w sumie spoko jak na rower.
Ewentualnie jakiś elektryczny DOBRY rower? Poleci ktoś coś?
#rower #rowery
  • 91
  • Odpowiedz
@agareas: Tak, ja często jeździłem i po 20-30km, czasem przez las, koło jeziorka. Przyjemnie
Wg mnie takie godziny poranne nie są zbyt spoko. Najlepiej się jeździ przy jakiejś tam 10-16.
  • Odpowiedz
@agareas: Dojeżdzałam 14,5km w jedną stronę rowerem do pracy jeszcze jak pracowałam w Niemczech. Pytanie czy masz alternatywne dobre połączenia lub samochód na dni, w które bardzo pada lub jest duże oblodzenie. Większość czasu było spoko, ale takie dni na rowerze odbierały chęć na cokolwiek.
  • Odpowiedz
@agareas: Jeździłem do 2 prac rowerem ok. 20 km. Do jednej praktycznie obligatoryjnie, bo rowerem wychodziło 1h +/- 10 min w zależności od warunków (połowa to asfalt, połowa szuter), a komunikacją ponad 1.5h (dojście na PKP, jazda PKP, oczekiwanie na autobus, jazda autobusem, dojście do pracy), a prawka nie miałem. Przez 90% czasu jeździłem więc rowerem, bo dużo szybciej. Oczywiście w robocie szybka wizyta w kiblu na przebranie się i popsikanie.
  • Odpowiedz
@agareas jest możliwe. Moja koleżanka dojeżdżała do pracy ok. 15km (zajmowało jej godzinę w jedną stronę). Jechała wolno i po mieście, żaden prysznic nie był konieczny ;D Natomiast zastanowiłabym się nad kwestią bezpieczeństwa, jeśli będziesz wracał po ciemku między tirami itp. to może lepiej zrezygnować...
  • Odpowiedz
  • 0
No chyba spróbuję, w fajna pogodę rower a jak będzie zimno, deszczowo to auto.
Właśnie chcę uniknąć jazdy autem, bo mi go po prostu szkoda na takie trasy, dziurawe, brudne, gałęzie na drodze ... Albo zmienić pracę :)
  • Odpowiedz
@agareas sensowny elektryk zaczyna się od 5k, natomiast zwykły rower na 11km to spokojnie, byle się dobrze ubrać na słabą pogodę + mieć jakieś błotniki (bardzo dużo zmienia) i można jechać. Jedyny minus to że taki rower będzie często brudny i trzymanie w mieszkaniu może #!$%@?
  • Odpowiedz
@agareas: ja w Szkocji jeździłem trochę dalej (20km) cały rok poza jednym tygodniem, gdzie temp były ujemne. Są ludzie którzy jeżdżą cały rok.
Da się i jak się przyzwyczaisz to będzie ok.
  • Odpowiedz