Wpis z mikrobloga

Ej, da się gdzies we Wrocławiu poćwiczyć ruch lewostronny na "angliku"? Nigdy nie jeździłem i się trochę cykam wziąć auto jak jest ruch lewostronny.

Nie piszcie tylko "dasz se rade to proste" bo już to słyszałem i nie zmienia to mojego nastawienia jakoś xD

#wroclaw #motoryzacja #prawojazdy
  • 17
@Iudex: Jestem w stanie tylko napisać dasz sobie radę, to nie takie trudne.

Rok temu wypożyczyłem samochód na dwa tygodnie w Afryce, pierwszy raz jeździłem lewą stroną, dodatkowo tam zatrzymują samochody na zakrętach, wzniesieniach, czysta adrenalina ale dałem radę.

W tym roku na Cyprze to juz było mega luźno, aż zatęskniłem za lewą stroną jak wylądowałem we Wrocławiu.
@Iudex: Do automatu się przyzwyczajasz szybciej niż do ruchu lewostronnego. Jak to jest jeszcze w miarę nowe auto to już w ogóle zero problemu.

Nie widziałem ani jednej opcji na auto z kierownica po złej stronie. Możesz tylko po znajomych popytać bo a niż któryś ma Angola.
@Iudex: No to wypożycz we Wrocławiu z Traficara albo Panka coś z automatem i się przejedź. Możesz też zapytać jakiegoś znajomego czy nie ma fury z automatem. Naprawdę jazda manualem lewą ręką to żadna przyjemność.
  • 1
@Darth_Gohan: No w sumie racja, co do idei automatu jestem przekonany i następne auto na pewno biorę w automacie, ale zwyczajnie się muszę chwilkę z nim obyć. Dotychczasowe próby takie po 30 minut jazdy były spoko, ale i tak wcisnąłem dwa razy "sprzęgło", więc wiem że się muszę trochę bardziej przyzwyczaić.

Dobry pomysł z tym traficarem, bo pożyczyć bym miał od kogo, ale po kogoś stresować xD
@Iudex: Ja jak pierwszy raz wsiadłem do automatu to bardzo nienaturalnie wygiąłem stopę żeby wsadzić ją pod fotel przy drzwiach kierowcy, żeby na bank jej nie użyć i przypadkiem sprzęgła nie szukać. Udało się :D
@Iudex O ile jestem w stanie zrozumieć "strach" przed lewa stroną to automatu nie bardzo. Ja na początku przygody za kółkiem w maju odebrałem prawko, a w sierpniu zrobiłem 2200 km w automacie na Islandii. W sumie to pewnie w manualu by mi w interiorze co 5 minut auto gasło. Później było mi wręcz ciężko przesiąść się spowrotem do własnego auta bo sprzęgło chciałem wciskać prawa nogą
via Android
  • 0
@Viking- Nie mam wiekszego strachu - po prostu wiem że się muszę przywyczaić, a nie chcę trgo robić skupiając się jednocześnie na jezdzie lewą stroną.