Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja #koneserslabychbajek

https://myanimelist.net/anime/50796/Kimi_wa_Houkago_Insomnia

Insomniacs After School

Ganta chronicznie nie może spać po nocach, w szkole łazi padnięty jak zombie i wszyscy wkoło go #!$%@?ą. Gdy dowiedział się, że do nieczynnego szkolnego obserwatorium przerobionego na magazyn nikt się nie zbliża ponieważ jest nawiedzone, natychmiast się tam udaje. Okazuje się, że jest to idealne miejsce na szkolne drzemki, ale ma jedną wadę - jest już zajęte. Cierpiąca na identyczną przypadłość Isaki już okupuje ten teren, ale jest skłonna się nim podzielić. Nasza para bohaterów znosi tam różne fanty i urządza sobie gniazdko by w wolnych chwilach przycinać tam komara. Wszystko szło dobrze do pewnego momentu, w którym nakryła ich nauczycielka i wydukała z siebie "Czy.. czy wy... czy wy się tutaj spotykacie na seks?"

Na pierwszy rzut oka baja wygląda jak jakiś klon Your Lie in April czy innego Pożerania Trzustki, przede wszystkim za sprawą dynamicznej, rozbieganej po ekranie tombojki, która kręci spokojnym i wycofanym głównym bohaterem jakby jutra nie było. W przeciwieństwie do czystej #!$%@? pierwszego wymienionego tytułu i żenujacym tearjerkerowym plot twistem drugiego, z niekłamaną przyjemnością chciałbym oświadczyć - ta baja bez problemu dowozi do samego końca to co obiecuje. I nie kryje, że jest w tym zdaniu nutka mojego zdziwienia - w końcu motyw jest oklepany do bólu, a z autorów-grafomanów, którzy #!$%@? się kompletnie na ryj podejmując ten temat, można by stworzyć wojskowy batalion.

Nie ma tutaj jakieś sztucznego parcia na romans, mamy po prostu parę nastolatków, którzy dobrze się bawią w swoim towarzystwie. Między postaciami w tej bajce jest chemia i nie mówię tutaj tylko o parze głównych bohaterów. Paczka przyjaciół zachowuje się jak prawdziwa paczka przyjaciół. Wspierają się gdy jest taka potrzeba, dogryzają i docinają sobie gdy mają na to ochotę. Czuć, że każda z postaci ma tutaj swoją unikalną osobowość i jest na swoim miejscu. Nie uświadczymy tutaj żadnych plot device postaci z jakimś tematem do odhaczenia typu romantyczny rywal, wszystko sobie bardzo ładnie progresuje bez zbędnej dramy. Chociaż przepraszam, jest jeden moment - sytuacja z eventem, gdzie Ganta dostaje małpiego rozumu i odstawia niezrozumiały szajs. Całe szczęście to jedyny incydent, który nie jest w stanie rzucić się cieniem na ocenę tego tytułu.

Jest comfy, jest wholesome, jest wszystko czego potrzeba. Nie ma nic przyjemniejszego niż oglądać ludzi całym sercem oddających się swojej pasji. A czyż istnieje piękniejsza pasja niż zamiłowanie do spanka?
kinasato - #anime #animedyskusja #koneserslabychbajek

https://myanimelist.net/anime/...
  • 7
jak jakiś klon Your Lie in April czy innego Pożerania Trzustki, przede wszystkim za sprawą dynamicznej, rozbieganej po ekranie tombojki


@kinasato: gdzieś ty w tych produkcjach widział tombojki, lol.

widzę że dziadkon bardzo zgodny w ocenie. ze świecą szukać drugiej produkcji z taką zgodnością xd
  • 1
@guest: Nie napisałem, że tam są tombojki, napisałem że tytuły są podobne, za sprawą baby kręcącej facetem. Tombojka jest w insomniacs, jak ktoś biega w ogrodniczkach i #!$%@? salta to jest dla mnie tombojką.
@kinasato: Ja miałem parę problemów z mangą, i trochę z anime. Mianowicie główny temat, czyli insomnia w pewnym momencie zeszła na drugi plan, albo właściwie całkowicie zaniknął. Ale to chyba dobrze, bo mam już dosyć tytułów, gdzie historia zastyga i tylko w kółko krąży wokół kolejnych gagów i wydarzeń. Tutaj powinienem wypomnieć kolejne chaptery z cyklu "Chika uczy Shirogane...".
Poza tym, co to za klub astronomiczny, który zajmuje się fotografowaniem nieba?