Wpis z mikrobloga

I znowu mam jakiś problem z Win10. Chciałem sobie właśnie odpalić w pracy Disneyplus, ale od pewnego czasu, tak może od tygodnia mam taki problem, że nie działa disneyplus przez żadną przeglądarkę (chrome z rozszerzeniami, czysty edge nigdy nieużywany i świeżo zainstalowany firefox). Podczas logowania mam błąd:

"Sorry, an unexpected error has occurred.

Please try again later."


Sieć domowa, inne kompy w tej sieci nie mają problemów, laptop zarządzany przeze mnie, nie ma tam żadnych systemów instalowanych przez firmę.

Gdy będę odświeżał, to za którymś razem uda mi się zalogować, wtedy jest problem z odpaleniem filmu też wywala jakiś błąd chyba code 83 o ile pamiętam. Ale gdy będę odświeżał, to za którymś razem film się odpali, jednak gdy przełączy się odcinek na kolejny, to albo pójdzie bez problemu, albo mnie wyloguje i zabawa od nowa.

Żeby nie było że w robocie tylko oglądam seriale zamiast pracować :D to mam też problem z Jirą, ogólnie jira się załaduje, ale nie wszystko działa. np. żeby odpalić tempo w jirze, to też muszę kilka-kilkanaście razy odświezyć.

Wracając do disneyplus w konsoli przeglądarki mam:

GET https://www.disneyplus.com/akam/... net::ERRBLOCKEDBY_CLIENT


Więc chyba to przeglądarki jakoś blokują, ale dlaczego? Ma ktoś jakiś pomysł? Robiłem pełne skanowanie tym windowsowym antywirusem, niczego nie wykazało, z tego co widzę szybkie skanowanie robi się samo co jakiś czas.

Dodam jeszcze że problem występuje tylko na jednym kompie z Win10. Drugi z Win10 działa ok, inny z Win11 też działa ok, i macbook również nie ma problemów.
Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się tutaj zepsuć i co robić aby jakoś rozwiązać problem? Nie bardzo chcę go formatować, bo to będą później ze dwa dni instalowania i konfiguracji wszystkiego oraz pobierania projektów.

#windows10 #windows #komputery
  • 9
via Wykop
  • 0
no jest to jakieś obejście problemu, ale nie rozwiązanie, bo normalnie powinno to działać i kiedyś działało :)
via Wykop
  • 0
@PotwornyKogut: nie, przeglądarka powinna działać, bo jak pisałem disneyplus to tylko jedna z usług która nie źle mi działa przez przeglądarkę, z niektórumi pluginami w Jira mam podobnie. Więc problem nie dotyczy samego disneya

Ale dobra, sprawdziłem aplikację i ta aplikacja Disney+ w MS Store to też jest zwykła przeglądarka - to jest edge tylko bez paska do wpisania URL, odpalająca na starcie stronę disneyplus :D i ten sam błąd :)
via Wykop
  • 0
@PotwornyKogut: ale jaja, rzeczywiście z hotspota zaczęło wszystko działać, ale dlaczego? :D
Normalnie mam wifi od orange, na wszystkich urządzeniach działa bez problemu oprócz tego jednego laptopa gdzie mam błędy, a gdy zrobiłem tak jak napisałeś z Internetem z Tmobile to zaczęło mi na tym laptopie działać i disney+ i timesheet w jira

Po powrocie na Internet Orange, disney na razie działa, bo się zalogowałem, ale Jira znów zaczęła nawalać
via Wykop
  • 0
@PotwornyKogut: to chyba dobry kierunek, zauważyłem że miałem w chrome zainstalowaną wtyczkę veepn, co prawda był on wyłączony, tylko zainstalowany w chrome, zwróciłem na to uwagę, bo wykrył mi to adwcleaner który przed chwilą pobrałem i zalecił usunięcie wtyczki.
Co ciekawe nie miałem pobranej żadnej desktopowej aplikacji, a wyłącznie jako dodatek do chrome i to wyłączony, a jak go usunąłem to zniknął problem we wszystkich przeglądarkach. Nie wiem czy to zbieg