Wpis z mikrobloga

@hamster151: Jezdziłem zastępczym joggerem 3 tygodnie (mam dustera).
Auto spoko ale długie - długi rozstaw osi wiec dziwnie się na poczatku jeżdzi. Miałem wersje z LPG - zajebiscie mało sie płaci na stacji - za bak 30L gazu ok 100 zł - przejedziesz na tym ok 300-400 km po mieście. Na trasie pali ok 7l gazu, w mieście ok 10L. Silnik 1L całkiem spoko, nie jest to demon ale wstydu nie
  • Odpowiedz
  • 0
@spoogie: od jakich prędkości robiło się głośno? Mam starą astrę h w kombi obecnie z 2006 roku i nie wiem jaką będę czuł różnicę po przesiadce do nowego auta. Nie chciałbym wydać 100k i się rozczarować.
Oglądałem filmiki ze przy większym obciążeniu gorzej się zbiera, miałeś jakieś problemy z wyprzedzaniem 2+2 i bagaże?
  • Odpowiedz
@hamster151: Petrolhead robił bardzo obszerny test, wraz z próbą 0-100. Wrzucam. Potem sprawdź jakie osiągi miał Daewoo Lanos i odpowiedz sobie na pytanie czy w 2024 roku chcesz jeździć czymś takim.
Q i pamiętaj że przy tak małym silniku każda dodatkowa osoba na pokładzie (nawet dziecko) jest bardzo mocno odczuwana.
sztefen_muller - @hamster151: Petrolhead robił bardzo obszerny test, wraz z próbą 0-1...
  • Odpowiedz
@hamster151: mi auto pasowało, przy wyprzedzaniu było ok ale żeby wyprzedzać trzeba mieć minimum 3k obrotów. Jak masz stara astrę to pewnie jakiś wolnossący, więc zauważysz różnice w jeździe bo krzywa momentu jest inaczej.
Ale co szkodzi zrobic jazde próbną. Dużo ci się wyjaśni. Jak dustera objedżałem to wybrałem jednak 1.3.

Obczaj jeszcze testy:
https://www.youtube.com/watch?v=vJvb4rqKzkk
https://www.youtube.com/watch?v=fDw462I4jwM&t

@hamster151 lanos to to nie jest choćby ze względu na prowadzenie sie. O ile 12
spoogie - @hamster151: mi auto pasowało, przy wyprzedzaniu było ok ale żeby wyprzedza...

źródło: jogger

Pobierz
  • Odpowiedz
@hamster151: idź na jazde testową, weź małżonkę i sprzedawce żeby robili za balast. Sprawdz czy dobrze ci sie siedzi za kierownicą. Rad innych mozna słuchać ale najlepiej zdanie wyrobić sobie samemu :)
  • Odpowiedz
Mam starą astrę h w kombi obecnie z 2006 roku i nie wiem jaką będę czuł różnicę

mam benzynę 1.6

@hamster151: miałem tą astrę z tym silnikiem, mam dustera 1.0 LPG i zarówno wyciszenie jak i dynamika są mocno na korzyść dustera. Obstawiam więc, że jogger też będzie lepszy.

Owszem, 100KM w 2024 roku szału nie robi, prowadząc samochód z maksymalnymi parametrami czuć niedobory. Natomiast w praktyce w jeździe codziennej tymi
  • Odpowiedz