Wpis z mikrobloga

#hydraulika #budujzwykopem hej robie sobie instalacje wodna na pexie, pytanie jak wyprowadzic podejscie pod kran ogrodowy, na poczatku myslalem ze kawalek rurki pex z zacisnietea mufa na koncu z gwintem wewnetrznym wpuscic w sciane na rowno z elewacja potem wkrecic w to kran ale wydaje mi sie ze to sie bedzie gowno trzymalo albo rurka sie ukreci , to jak innczej ?

moze zamiast pexa to w sciane wpuscic rurke stalowa albo mosiezna ?
  • 22
@KrowkaAtomowka: przejdź przez ścianę czymkolwiek, skręć kolankiem w bok i zamontuj normalne kolano z uszami jak do podejścia do baterii ściennej. Za uszy przymocuj do ściany i na kranie będziesz mógł choćby wiadro wody powiesić.
Zakręt pokryjesz potem robiąc elewację. A jak ta już jest, to jakąś szeroką rozetą.
@rajman @Jarek_P @wypokowy_expert @Smarek37 wczoraj na dobre zacząłem lecieć z rurkami i takie coś mi wyszło (przeszedłem w scianie nośnej (24cm grubości z silki) głównymi rurami przez podejście do zlewu w lazience i odbiłem prosto do góry.

Wracalem do siebie i sobie zacząłem myślę jak taki trojniki walnie jak go wymienić.

I jedyna opcje jaka widziałem to robienia dużej dziury w grubej scianie. walczyłem z tym w głowie i dzisiaj to rozwalil
KrowkaAtomowka - @rajman  @JarekP  @wypokowyexpert  @Smarek37 wczoraj na dobre zaczął...

źródło: temp_file4024774684046727347

Pobierz
@KrowkaAtomowka: ja u siebie puściłem pod ławami 2 rure PE32 do wody (obok głównej z wodą do domu od wodociągów) przez arota 100tke, którą hudraulik podłączył mi do podlicznika na wodę ogrodową i zakończyłem to https://allegro.pl/oferta/studzienka-poboru-wody-z-zaworem-3-4-skrzynka-zaworowa-14871083523?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OGM2YTU0MzUtZjUwYS00NjdkLWFhNDEtNGQ5MDY5ZTQ0MTNjAA&bi_t=ape&emission_unit_id=134d6804-ae30-4611-b1fa-884f9db4aca1

Też myślałem o przejściu przez ściane z zaworem odpornym na mróz ale porównując koszta tego zaworu (chyba 500zł brutto) to moje rozwiązanie okazało się znacznie tańsze.