Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie dają się nabrać na piramidy finansowe?

Moja teoria jest taka, że ludzie, którzy angażują się w MLM, to często osoby, które przez całe życie pracowały ciężko, fizycznie, w niskopłatnych i niestabilnych warunkach. Pracowali w małych firmach, gdzie byli wykorzystywani przez szefów, albo wyjeżdżali za granicę, gdzie musieli się mierzyć z obcym językiem i kulturą. Dla nich biznes online to pierwsza w życiu okazja, żeby pracować z laptopem, z domu, bez szefa i bez stresu. To brzmi jak marzenie, prawda?

Niestety, często brakuje im wykształcenia i wiedzy, żeby znaleźć sobie dobrą i uczciwą pracę w internecie. Mało kto z nich ma skończone studia, a jeśli nawet, to nie z dziedzin związanych z nowymi technologiami. Nie mają też doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności, ani umiejętności marketingowych i sprzedażowych. Dlatego łatwo dają się zwieść obietnicom szybkiego i łatwego zarobku, które płyną z ust liderów MLM.

Liderzy MLM to zwykle osoby charyzmatyczne, przekonujące i manipulujące. Potrafią zbudować zaufanie i zainteresowanie swoimi ofertami, które często są niejasne i zbyt piękne, żeby były prawdziwe. Pokazują swoje luksusowe życie, samochody, podróże, zegarki, ubrania i zachęcają do naśladowania ich sukcesu. Jednocześnie wykorzystują luki prawne, żeby uniknąć odpowiedzialności za swoje działania i zrzucić ją na swoich podwładnych.

Ludzie, którzy dołączają do MLM, często mają niską samoocenę i kompleksy. Nie czują się docenieni i szanowani w swojej dotychczasowej pracy, ani w swoim otoczeniu. MLM daje im poczucie przynależności do grupy, która ich wspiera i motywuje. Daje im też nadzieję na lepsze życie, na spełnienie marzeń i ambicji. Nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę są ofiarami oszustwa, które pochłania ich czas, pieniądze i energię.

Moim zdaniem, MLM to nie tylko problem ekonomiczny, ale także społeczny i psychologiczny. Ludzie, którzy się w to angażują, potrzebują edukacji, informacji i wsparcia, żeby wyjść z tej pułapki i znaleźć sobie lepszą alternatywę.

#frajerzyzmlm #sebcel #mlm #przemyslenia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

potrzebują edukacji, informacji i wsparcia


@marine52: oferujesz im swój czas, czy chcesz jak lewak zabrać moje pieniądze i przeznaczyć je na coś co i tak nie uda się, a jeszcze pojawią się kolejne przekręty z dobieraniem właściwych osób (znajomych królika), przewalaniem hajsu.
  • Odpowiedz
@marine52: czyli typowe, sam nie weźmiesz się za to, ale chcesz żeby inni to zrobili za ciebie - NIECH KTOŚ.
Co cię interesuje moja najniższa krajowa? Moja najniższa krajowa to moja najniższa krajowa, od niej się odwal żebym mógł kupić monke.
  • Odpowiedz
  • 1
@keep_movin a jak powiem, że b---a atomowa nigdy nie powinna zostać wynaleziona to znaczy że mam teraz z---------ć po krajach i rozbrajać im b---y atomowe? Wiesz co to znaczy wyrazić swoją opinię? Eh po co ja marnuję energię na zielonki
  • Odpowiedz
@marine52: a wiesz co to znaczy skrytykować kogoś głupie myślenie? Ci ludzie mieli przynajmniej 12 lat edukacji takiej, jak zdecydowana większość tego kraju, a ty jeszcze piszesz coś o edukowaniu ich XD
Zapytam, bo wiele osób czepia się stażu na stronie, a może mi odpowiesz. Jak często bijesz niemca po kasku do tego, że masz konto 8 lat i 9 miesięcy?
  • Odpowiedz
  • 1
@keep_movin czyli typowe, sam nie weźmiesz się za to, ale chcesz żeby inni to zrobili za ciebie - NIECH KTOŚ

Do tego piłem głąbie, kończę dyskusję bo masz z 13 lat albo jesteś pijany eluwina
  • Odpowiedz