Wpis z mikrobloga

@Tiab: też mnie trochę zastanawia, że to czerwone nicki akurat, sprawiający pozory ekonomicznych ogarniaczy, giełdowych inwestorów, programistów. Najbardziej zastanawia mnie @affairz bo jego tag portfela giełdowego 100k wydaje się być bardzo prawdopodobny. Wątpię, żeby komuś się chciało dla wiarygodności walić w #!$%@? aż tak bardzo. Wszystko jest tam bardzo poukładane i wierzę, że jak ktoś wrzuca 100k na grę na NC i deklaruje, że zarabia dobrze to rzeczywiście tak jest. Dlaczego
I ktoś nie podumał, że przez te 6 lat zbierania wyda 180k na najem? To super interes


@Tiab: Podumał, podumał. Jeszcze raz. Masz kawalerkę za 2k. To jest 144k za 6 lat. Przypominam, że nie masz oszczędności. Możesz popracować rok na wkład własny i wziąć kredyt na 80% nieruchomości. Wtedy pewnie kosztowałaby ona ok. 500k, jeśli mówimy o czymś co ma 2-3 pokoje. Kawalerka pewnie mniej ale DOCELOWO nie chcesz przecież
@enten: nie do końca mi się zgadza.
Jak wiedział, że odsetek zapłaci bankowi 140-180k przez 6 lat to znaczy, że żeby na wynajmie wyjść na zero mniej więcej to musiał zakładać, że po 6 latach kupi za gotówkę. I co nie zakładał, że przez 6 lat ceny nie pójdą do góry? Nawet bez tego szaleństwa poszłyby, nie tak drastycznie ale i tak. To jest raz. A dwa to który niby spadkowicz
I co nie zakładał, że przez 6 lat ceny nie pójdą do góry? Nawet bez tego szaleństwa poszłyby, nie tak drastycznie ale i tak.


@#!$%@?: Nie, nie zakładał. Wyobraź sobie. Jeszcze w 2016 roku mięliśmy w Polsce DEFLACJĘ. A gdyby poszyły to nie AŻ O TYLE jak słusznie zauważyłeś. Darmowych dopłat i darmowych kredytów też nie zakładał.
Gdybyś napisał o tym co nastąpiło od 2020 roku na wykopie w 2017 roku to
@#!$%@?: nie tak łatwo sprzedać mieszkanie bk2% zostajesz przywiazany do ziemi jak chłop pańszczyźniany. Kasa na giełdzie jest jak kombajn u rolnika. Daje zwrot ale co ci da jego sprzedanie? Jak inwestujesz to nie chcesz tracić tego potencjału na przeszacowana klatkę. Mysle, ze ludzie z duża kasa na giełdzie kiedy osiągną już zakładana masę najwyżej wyjada do Włoch czy Hiszpanii niż będą się użerać z polskim pato rynkiem mieszkaniowym.
@enten: no ale 6 lat to był 2018 przejęcie władzy przez PiS i można było już zauważyć kierunek w jakim podążamy, więc planowanie było w tym momencie, a nie w 2016 przy deflacji. No a druga sprawa to te jego zarobki, które pozwoliłyby mu kupić za gotówkę też są dosyć wątpliwe. Bo jeżeli zarabiał połowę tego to dałby tylko połowę wkładu własnego i by płacił połowę tych odsetek z pozostałej czesci,
@gupio dokładnie tak jest u mnie. zaczynając z giełdą 3 lata temu myślałem tylko o kupnie mieszkania jak już się dorobię z giełdy. Po tych 3 latach uznałem, że nie chce wydawać całej kasy z giełdy na mieszkanie, bo wolę być milionerem bez mieszkania z perspektywą bycia multimilionerem w przyszłości niż golodupcem z mieszkaniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dlaczego tak ogarnięta osoba nie była w stanie tyle czasu zagwarantować sobie w taki czy inny sposób mieszkania?


@#!$%@?: ale poczytaj moje posty na tagu nieruchomości. mnie stać na większość mieszkań w Łodzi, za gotówkę, już teraz. żalę się często, że szukam perełki, a na łódzkim rynku nie ma nic fajnego. więc nie chodzi o kasę, chodzi o brak towaru
gdzie nie wypada pisać o zarobkach mniejszych niż 15k bo jest się golodupcem


@Tiab: Tez wykopki: jak ja temraz bemde wypłacał pieniomdze z bamkomatu jak bedzie prowizja ponizej 300PLN?