Wpis z mikrobloga

Mam taki parkiet na kwadracie. Chcę to zrobić najmniejszym kosztem.
Wyszlifowałem całość, ale są duże przestrzenie pomiędzy. Nie chce przekładać całego parkietu.
Myślałem o zmieszaniu pyłu ze szlifowania z Vikolem
Mógłbym też kupić zwykły kit do drewna

Jakieś inne pomysły? Na to oczywiście idzie lakier V22.

#budownictwo #kiciochpyta #pytanie #mieszkanie
na zdjęciu przed i po szlifowaniu
abeborak - Mam taki parkiet na kwadracie. Chcę to zrobić najmniejszym kosztem.
Wyszli...

źródło: temp_file6019927729135415676

Pobierz
  • 45
@abeborak: jeszcze możesz wklejki robić, jak kiedyś parkiet klejony robiłem, to tam gdzie były lekkie szpary wsadziłem kleiłem kliny, potem ucinalem nożem i dopiero potem cyklinowanie, no ale tam było tego mniej trochę, był to nowy parkiet no i to mega żmudna robota.
@abeborak:
1.Nie mieszaj z żadnym Vikolem czy innym klejem do drewna!!! bo taką szpachle źle sczyścić a nadaję się tylko pod kryjące lakiery
2. Gotowa szpachla(najlepsze rozwiązanie)Kit jest zbyt ciągnący, jest do do połączeń czy listew, źle się takie ubytki nim robi
3. Pył z Caponem, tylko wtedy musisz całą powierzchnię caponować przed malowaniem, nawet jeśli lakiery tego nie wymagają, bo po kilku latach będziesz miał paskudne jasne plamy wszędzie tam
@abeborak: odnawiałem tak kilka pokoi też najtańszym kosztem. Capon z pyłem był najlepszy/najtrwalszy, ale i tak z czasem z wielu szczelin powypada, nawet jak parkiet nie pracuje zbyt mocno. Zamiast lakieru polecam olejowosk osmo, dużo łatwiej ponownie odnowić po 2-3 latach, jeśli szczeliny które powstaną nie będą Cię aż tak razić.