Wpis z mikrobloga

#motocykle pytanie do Mirków, którzy kupili nowe motocykle w salonie.
Pierwszy przegląd po 1000km oczyście zrobiłem w salonie, teraz minął rok i 10k km i tak się zastanawiam czy dla wydłużenia gwarancji płacić za wymianę oleju 1300zl :D
Jeżdżę na sv650 wymiana oleju jest banalnie prosta i zajmuje maksymalnie 15minut
  • 23
@apee u nieautoryzowanego mechanika ( i to jednego z droższych) 500, już nawet mniejsza z tą kasą ale wymiana oleju i filtrów a trzeba zostawić motocykl na cały dzień….
Pierwszy przegląd po 1000km oczyście zrobiłem w salonie, teraz minął rok i 10k km i tak się zastanawiam czy dla wydłużenia gwarancji płacić za wymianę oleju 1300zl :D

Jeżdżę na sv650 wymiana oleju jest banalnie prosta i zajmuje maksymalnie 15minut


@mchmjszk: w ASO BMW jest taniej :)
@mchmjszk: To po prostu wygoda serwisu - jak się umówią na godzinę, to ryzykują, że oni albo klient będzie musiał czekać. A jak mają cały dzień to się nie martwią i zrobią w międzyczasie.
Co do opłacalności - zależy jakie masz szczęście w życiu. Może ci się coś popsuć dzień po tym jak ci wygaśnie gwarancje niezależnie od tego, kiedy to się stanie.
@Shuwaks teraz doczytałem, że z przeglądem mam dodatkową ochronę Suzuki przez 3 lata która przy usterce zapewnia lawetę lub hotel, czyli chyba jednak lepiej zrobić

@Anakee i dokładnie tyle ile przegląd hybrydy toyoty po 3 latach :D
@mchmjszk: powiedz, że olej wymieniasz sam i prosisz o nie wymienianie. Serwis co roku to jest zwykle coś takiego na fakturze: serwis czyli przegląd tego co producent zaleca oraz wszystkie zalecenia wymiany osobno czyli zawsze olej i filtr. Możesz mieć sam serwis czyli np. przejrzenie wszystkich rzeczy, ale już te podstawowe rzeczy możesz sobie zrobić sam. Spytaj czy to nie problem i już
@mchmjszk: A luzów zaworowych nie robią przy tym przebiegu?
No i jeszcze kwestia synchro przepustnic, w Suzuki ponoć trudna do zrobienia bez ich interfejsu.
A świece się tam zmienia czy irydy?

Gx