Wpis z mikrobloga

W temacie drastycznie spadajacej dzietnosci, ja mysle ze fundamentalnym powodem tejze jest to, ze nasz system kapitalistyczny w ogole nie premiuje, a wrecz karci ich posiadanie, zajmowanie sie nimi, a panstwo z dykty w ogole tego nie adresuje.

Najlepszy dowod na to? Byle gownoklepacz Excela w gownopracy w #korposwiat z doswiadczeniem moze zarabiac i z 10k. Nauczyciel z doswiadczeniem, czyli ktos kto ma te dzieci rozwijac zarobi 4k, a teraz minister Nowacka bedzie im robic wielka laske przy podwyzkach o zawrotne 1k.

Dodam, ze ja ogolnie nie chcialbym miec dzieci w Polsce jak patrze jakie historie mieli moi rodzice z moim mlodszym bratem. Od edukacji, po sluzbe zdrowia, w tym opieke okoloporodowa - wszystko lezy.

#dzieci #demografia #ekonomia #nieruchomosci
  • 33
Byle gownoklepacz Excela w gownopracy w #korposwiat z doswiadczeniem moze zarabiac i z 10k


@ElMatadore: xD po pierwsze gównoklepacz excela z doświadczeniem w korpo ma ukończone studia i mówi płynnie co najmniej w jednym języku obcym. Po drugie w Warszawie w korporacjach pracuje 100 tys. ludzi, gdzie miasto z przyjezdnymi ma pewnie z 2,5 mln, także nie odklejaj się na starcie, bo wiadomo, że w korporacji jest dobrze, ale też wiadomo,
@ElMatadore z opieką okołoporodową i służba zdrowia w przypadku dziecka to się nie zgodzę i pisze z doświadczenia całkiem świeżego ojca - wszystko super od samego początku, szpital też super - na początku rozważaliśmy tylko prywatny luxmed ale skończyło się na publicznym i wszystko lux - super położne i lekarze, po porodzie masz opiekę pediatry i położnych i też nie narzekamy; w przychodni NFZ też miło i jakby wysoki standard.
@ElMatadore:

Byle gownoklepacz Excela w gownopracy w #korposwiat z doswiadczeniem moze zarabiac i z 10k

Pokaż mi oferte pracy gdzie byle kto, gównoklepacz będzie tyle zarabiać
Chyba, że dla ciebie byle kto to ktoś kto ma wyższe wykształcenie na przyzwoitym kierunku i uczelni, zna języki obce i posiada umiejętności mające wartość dla pracodawcy, którego porównujesz do nauczyciela który każe przepisywać podręczniki uczniom
@perfumowyswir: bardzo ciezkie studia typu ekonomia na WSB i angielski na elitarny poziom B2 i niezwykle wymagajaca praca gdzie najwiekszym wyzwaniem jest vlookup i niestrzelenie sobie w leb z nudy

System szkolny jest do kitu calosciowo, ale powodzenia jak bedziesz mial np. dziecko z konkretnym zaburzeniem utrudniajacym nauke na etapie wczesnoszkolnym - juz widze ten homeschooling jaki bedzie skuteczny

Chociaz to chyba rentier jestes jak kojarze z tagu, to mozesz miec
@ElMatadore: hahahhaha już widzę, że do korpo wezmą kogoś po WSB z angielskim na B2 XDD chyba jak ma znajomości. Weź sobie wyślij CV do korpo teraz i zobaczysz setki takich kandydatów na stanowiska za 5-6k brutto a co dopiero 10k Na końcu i tak wezmą kogoś po SGH Z C1. Za dużo wykopu się naczytałeś o mitach z angielskim b2 robotą w korpo za grubą kasę
@drylu09: po kilku latach odbebnienia nawet w jakims AML gdzie biora debili mozna do tych 10k dobic. Wyksztalcenie przestaje miec znaczenie.

No dobra, doprecyzuje ze mowilem o kwotach brutto.
@Nieugiety: @Klepajro pracuje w korporacjach (z finansow poszedlem w IT) od zawsze i znam realia, wpisz jakiegos analityka biznesowego, analityka finansowego, nie wiem analityka ryzyka, to serio sa proste rzeczy a te 10k brutto predzej czy pozniej wyciagniesz
W temacie drastycznie spadajacej dzietnosci, ja mysle ze fundamentalnym powodem tejze jest to, ze nasz system kapitalistyczny w ogole nie premiuje, a wrecz karci ich posiadanie, zajmowanie sie nimi, a panstwo z dykty w ogole tego nie adresuje.


@ElMatadore: tak, to zdecydowanie jest jeden z powodów. Ludzie, zamiast zakładać rodziny i po prostu żyć, muszą uczestniczyć w tym wyścigu szczurów i odkładać wszystko, co ważne na "później". Tylko jak to "później"