Wpis z mikrobloga

@Anakee: urlopy, L4? Ja wiem że niektóre firmy płacą ludziom urlopy czy l4 jak są na B2B, ale zdecydowana większość tego nie robi plus stwarza to podstawy ze taka osoba powinna być na UoP a nie B2B.
  • Odpowiedz
@Anakee:

lubisz płacić wysokie podatki?


lubisz odpowiadac calym majatkiem za buga w kodzie? lubisz brak emerytury? lubisz brak urlopu?

a przede wszystkim czy lubisz #!$%@? uczciwie pracujacych polakow swoimi szemranym b2b?
  • Odpowiedz
urlopy, L4? Ja wiem że niektóre firmy płacą ludziom urlopy czy l4 jak są na B2B, ale zdecydowana większość tego nie robi plus stwarza to podstawy ze taka osoba powinna być na UoP a nie B2B.


@Volantie: zależy jak opiszesz. Jak urlop to stwarza, jak przerwa w świadczeniu usług opartych o zryczałtowaną zapłatę to nie stwarza.
  • Odpowiedz
  • 4
@cppguy gościu jak Ty wierzysz w emeryturę z zusu to nie mam dla Ciebie pozytywnych wiadomości… ja na b2b odkładam sobie w IKE i będę z tego bardziej zadowolony.. nie mam braku urlopu, po prostu są miesiące gdzie mniej godzin robię… uczciwie pracujących? Rozumiem, że robisz zakupy w spożywczakach i nie zgadzasz się na niskie podatki zagranicznych korporacji?
  • Odpowiedz
@anhydryt: największym minusem oraz plusem jest to że robi się korektę roczną. Czyli przez rok płacisz 19% a później dostajesz zwrot. Czy to się "opłaca" przy ryczalcie 12% to musisz sobie samemu odpowiedzieć. Moim zdaniem nie.

Natomiast jak pracowałeś przez ostatnie 5 lat na liniowce to ipbox się opłaca bo możesz zrobić korektę za ten okres.
  • Odpowiedz
@cppguy:

lubisz odpowiadac calym majatkiem za buga w kodzie?

Teoria, szukałem i nigdzie nie znalazłem wyroku w tej sprawie. A takich ludzi są setki tysięcy w Polsce.

lubisz brak emerytury?

Z nadwyżek inwestuje na giełdzie i w nieruchomości

lubisz brak urlopu?

Nigdy na UoP nie miałem tyle wolnego ile mam teraz :)

a przede wszystkim czy lubisz #!$%@? uczciwie pracujacych polakow swoimi szemranym b2b?

To jedna z największych zalet!
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@anhydryt: Ja z liniówki + IP BOX przeszedłem na ryczałt. Różnica nie jest duża a mniej walenia się z tym + nie ma ryzyka że ktoś z US stwierdzi że pomyliłeś się gdzieś o 2zł i zostaje sąd administracyjny. To zakładając że dostaniesz pozytywną interpretację z KIS bo wiem że z tym bywa loteria.
Oczywiście dodatkowy benefit IP BOX (a raczej liniówki) jest taki że odliczasz sobie koszty od PIT-u a
  • Odpowiedz
@anhydryt: No jest trochę lepiej ale to wychodzi na racie powiedzmy 3k oszczędność rzędu 19% * 0,5 * 3000zł = 300zł. Więc raczej drobne, chociaż tu jeszcze by doszły koszty jak paliwo itp. to może i z 500zł by z tego było. Sporo zależy od potrzeb i ogólnie ile kosztów robisz, dla mnie są one minimalne więc ma to mniej sensu.
  • Odpowiedz
@anhydryt:

gościu jak Ty wierzysz w emeryturę z zusu to nie mam dla Ciebie pozytywnych wiadomości… ja na b2b odkładam sobie w IKE


Tekst o upadającym ZUSie słyszę od 20 lat. Np. jak wprowadzano OFE, to ludki rzucili się na OFE, bo przecież ZUS upadnie itp, a potem jednak okazało się że jakby zostali w ZUS to mieliby znacznie więcej środków odłożonych i w efekcie wyższą emeryturę, bo OFE ich orżnęło
  • Odpowiedz