Wpis z mikrobloga

Siema, przychodzę do was z zapytaniem natury prawnej. Pracuje w gastro i jak to prywaciarze mają w zwyczaju walą strasznie w uja. Nie dają umów, płacą dużo poniżej minimalnej, nawet dla kilkuletnich pracowników. Nie jest to jakaś nowo otworzona buda z żarciem, mają kilka restauracji w jednym z dużych polskich miast (na razie nie podam dokładnej nazwy ale potem zastanowiem siem nad tym). I zrodził się w mojej głowie pomysł żeby ich #!$%@?ć coby ręka sprawiedliwości ich dopadła i zakończyć wyzysk. Pytanie zatem brzmi jak to najlepiej zrobić? :))

#gastro #praca #kolchoz #prawo #poradyprawne

jak coś źle potagowane to sorry, ale wykopka przeglądam czasami i się tak nie orientuje do końca
  • 9
@kidi1: Z tego co wiem to przyjmują taktyke, że statystycznie nie opłaca im się postepowac z literą prawa, bo i tak nikt nie robi z tym nic.

+coś obiło mi się o uszy że kręcą jeszcze jakieś inne wałki ale nie wiem o co dokładnie chodzi, jakoś ukrywają przychód, żeby mniej płacić czy coś.
jakoś ukrywają przychód, żeby mniej płacić czy coś.


@kolchoznik123: to jeszcze US/UCS

Ale tak jak wyżej. Nie może to być anonim. I najlepiej mieć jakiś dowód typu nagranie/zdjęcia. itp.