Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić samochód używany w #rzeszow, myślę sobie okej przejadę się zobaczyć. Niby komis przy salonie mercedesa, sprzedawca mówi, że igła sprowadzony z Belgii, lekkie obtarcia, wysyła zdjęcia, przegląd w autoryzowanym serwisie przy salonie, wszystko ok. Pytam o historie pojazdu ze strony rządowej, dostaje, a tam dzwon w autoDNA. Myślę, okej pewnie coś małego, kupuje raport - dzwon na 20k euro XD

uważajcie mirki
Mercedes-Benz GLA
WDC1569081J612953

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #januszebiznesu #otomoto
mrocznapszczola - Chciałem kupić samochód używany w #rzeszow, myślę sobie okej przeja...

źródło: Screenshot from 2024-02-06 12-52-50

Pobierz
  • 82
@mrocznapszczola: Dramat, i okey - szkoda nic wielkiego, ale chodzi o podejście sprzedawcy, jak ściemnia przy rzeczach tak podstawowych, które są tak proste do sprawdzenia, to jest zwykłym oszustem-januszem, dałbym sobie spokój.
@mrocznapszczola: Jak ktoś ma łeb do takich rzeczy to szybko sobie to ogarnie. Jednak już widziałem kilka takich zdjęć. Na zdjęciu perełka jakby wyjechała z salonu. Patrzysz VIN i kilka lat wstecz taki dzwonek ze szok. Dlatego warto przy takim sianie wydac te kilka zl albo obczaic gdzies za darmo bo nigdy nie wiadomo co sie z fura dzialo :D Jedynie lipa ze sprzedawca nic nie powiedzial chociaz zalezy ktory wlasciciel
Wszystkie te DasWeltAuto, Audi Select itd. to po prostu zwykłe komisy kasujące więcej za "oficjalną nazwę". Lecą w #!$%@? tak samo jak pospolite komisu u Janusza


@kobiaszu: Najgorzej, że im to działa. Próbowałem sprzedać swoje auto za 235k zł (idealnie środek między wszystkimi 15 ofertami na otomoto, parametry: rocznik, silnik, napęd 4x4), przez 2 miesiące nawet AAAAAAAAauto nie napisało. Potem zapytałem w salonie za ile odkupią. 215k zł. Ok, bierzcie. Widziałem,
@mrocznapszczola: 10k Euro to jedna lampa z wymiana może kosztować jak jest laserowo jakaś tam #!$%@? w takim aucie wiec to nic takiego.
Lepiej zmień auto którego szukasz bo się zdziwisz jak przyjdzie Ci zapłacić pół rocznej pensji za wymianę i serwis po lekkim dzwonie.
@mrocznapszczola nie wygląda to groźnie, pewnie skończyło sie na wymianie elementów bez żadnego prostowania czy spawania.
Trochę lipa że sprzedawca zataił, ale osobiście wolę taki samochód po dzwonię ze sprawdzonym przebiegiem niż jakieś flotówki z przebiegiem kręconym o połowę lub trupa zalanego ceramizerem który się wysypie przed pierwszym serwisem.

Mój ojciec od dawna kupuje dla siebie i dla mnie takie stuknięte fury i naprawia. Ani razu nie trafił się żaden zajeżdżony kibel
@straszny_cham:

dzwon


Ty w ogóle wiesz co to jest 'dzwon'.... ? #!$%@?, GLA od handlarza, no co może pójść nie tak. Jak na opis to i tak uczciwie xD Zderzak i nadkole wymienienił, pewnie nawet podłużnicy nie ruszył. Tylko jakby o tym poinformował to klientela zeszła prawie do zera, w ogóle nie byłoby sensu wystawiać. Da się gościa zrozumieć.

Uważać to można, ale na głupotę wykopowych cymbałów.