Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#uk #emigracja

Napiszę coś o moich przemyślenia jako osobą co wróciła do Anglii z podkulonym ogonem. z partnerem, tęsknilismy za Polska, słuchałam wywodów na Wykopie, że Polska to nadchodzącą potęga. Przeciętnemu obywatelowi w Polsce żyje się gorzej niż osobie na benefitach w Anglii. I taka jest prawda. W Anglii rzuciłam dobra pracę. Moje studia z Anglii nie liczyły się w Polsce. Od pierwszego dnia mobbing od osób, które miały problemy z samooceną i frustracjami. Były też propozycje płacy pod stołem Rok 2023 i płacą pod stołkiem !?Partner miał głowę na karku i przeniósł pracę zdalną do Polski, ale oczywiście trzeba było płacić więcej daniny podatkowej. Służba zdrowia? NHS to niczym prywatna placówka przy NFZ. Leki podczas zapalenia jelita grubego wypisane przez prywatnego doktora - 1100 zł na miesiąc. Mam 30 lat i jako jedyna w rodzinie się dorobiłam swojego M w Polsce bez kredytu. Większość kuzynów jezdzi po świecie, ale dalej mieszka z rodzicami. Jedna kuzynka ma mieszkanie na kredyt, a na wkład własny wyłożyli jak nie kto jak rodzice. Remont kuchni Anglia vs Polska to jakiś żart. W Anglii miałam umowę wszystko wyszczególnione, a w Polsce koniec końców remont wyszedł mnie drożej jakbym miała robić w Manchester, jak pan się dowiedział że mieszkałam w Anglii cena w gore - bo ciągle czegoś brakowało, to coś tam a to trzeba hydraulika i końcem końców zostałam straszona sądem i zapłaciłam dla świętego spokoju. Anglia ma dużo minusów, ale dalej to jest dobry kraj do życia i nikt mi nie przemówi inaczej. Post anonimowy, bo juz dostalam grozby od rodakow za wyrazenie wlasnego zdania.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 28
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Z jednej strony chce wrócić. Z drugiej strony, w Polsce jestem co najmniej raz w miesiącu na weekend. I widzę jak życie wygląda. I dalej nie potrafię sobie jakoś ułożyć planu w głowie tak żeby potem nie żałować powrotu. Nawet kupiłem mieszkanie w PL aby jakoś ułatwić sobie ten powrót - finalnie je wynająłem.
Nie jestem żadnym specjalistą, ale udało mi się tutaj znaleźć ciekawą pracę za powyżej średniej
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
1. Jak długo byliście w UK a ile potem w PL, i teraz znów wróciliście do UK?
2. W jakich branżach pracujecie ogólnie?
3. Moze być tak że po prostu mieliście strasznego pecha z pracą / remontem / lekarzem?

Sam myśle po 19 latach wracać, bo mogę w PL pozwolić sobie na dużo więcej przestrzeni (dom i ziemia cenowo nadal dużo lepiej niż w UK, a i budownictwo lepsze,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: @Varin Mam w pracy gościa co po 20 latach wrócił z UK, tam jeździł na tirach, tu pracuje w biurze za jakieś 5k, ciągle marudzi i mlaska, że łooo tam to robił kase itd. ale zjechał tutaj z nostalgii i kupił za gotówe mieszkanie i tak sobie wegetuje od 1 do 1, jedynie co spoko to to, że nie ma żadnej kosy nad głową w postaci kredytu, ale
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja strasznie ubolewam nad Brexitem. Bym już dawno sobie siedział ponownie na wyspach tym razem na stałe. Wiele ray tam bywałem w pracy przed 2016 i sobie chwalę. Wielka szkoda. Jest mi przykro bo teraz to tylko Holandia zostaje dla mnie.
  • Odpowiedz
przeniósł pracę zdalną do Polski, ale oczywiście trzeba było płacić więcej daniny podatkowej.


@mirko_anonim: mozesz napisac w jaki sposob to zrobil? W UK owtorzyl LTD i placicl podatek w UK a potem podatek w Polsce metoda proporcjonalnego odliczenia? Jak to wszytsko wychodzilo?
  • Odpowiedz