Wpis z mikrobloga

Dobra, nie powiem, liczyłem na to, że nowa władza pogoni #zakazhandlu tak jak obiecywała. Jak widać po dzisiejszych zapowiedziach, gówno z tego wyszło xD

Znalezisko które to potwierdza -> https://wykop.pl/link/7355317/zakaz-handlu-w-niedziele-nie-zniknie-jest-oficjalne-stanowisko-rzadu

Z tego tez powodu reaktywuje #czynnewniedziele i dodam poza mapką obecnie działającą listę obejść, może ktoś się zainspiruje i powiększy listę. Domena kupiona na nowo, w tygodniu będę stawiał na nowo mapke (tym razem na jakimś nocode, 40zł/miesiąc mnie jeszcze stać) z porządnym formularzem dodawania punktów i tak dalej

Z ciekawostek, obecnie na mapę było łącznie 3,191,878 wejść, rok temu było to

Mapa wyświetlona: 1 585 707 razy (1 510 249 w zeszłym miesiącu)

co daje 1.6mln wejść w rok / 133k miesięcznie / 33k tygodniowo pomimo kompletnego porzucenia projektu (i reklamowania go gdziekolwiek)

Póki co, można wchodzić pod starym linkiem -> https://www.google.com/maps/d/u/8/edit?mid=1vVmgJmdr6uo-Vmo7tX6rrP2AEgq8rqQ&ll=52.079900284983594%2C19.134636449999995&z=7, będę embedował to na czynnewniedziele.pl w najbliższym czasie

Szkoda, ale co zrobić.

Od tej i przyszłej niedzieli znowu zaczynam wołać do progresu projektu / przypomnienia że dziś niehandlowa. Jeśli ktoś sobie nie życzy być wołanym - standardowo proszę zabrać plusa z wpisu poniżej (583 osob)
https://www.wykop.pl/wpis/31178543/#comment-110560173

#czynnewniedziele
Rabusek - Dobra, nie powiem, liczyłem na to, że nowa władza pogoni #zakazhandlu tak j...

źródło: chrome_dzKvx0XxG3

Pobierz
  • 40
Pamietam przedwyborcza nagonke na ludzi ktorzy mowili ze PIS i PO to jeden #!$%@?. No bo w koncu "trzeba odsunac pis od wladzy a pozniej jakos to bedzie"
I jak ma sie w polsce zmienic, kiedy ludzie nie chca zmian a zmiany partii ktora sie znudzili.
Po paru latach zapomna jaki PIS byl #!$%@? i znowu na niego zaglosuja.
  • 4
@JohnDoe01: Rozumiem, że kierujesz się tym rozumowaniem nie idąc w niedziele do restauracji i kina, tak? No bo czym się różnią pracownicy usług od tych w sklepach?

Argumentu stacji i policji/pogotwia/straży nie podnosze, bo można debatować, ale przecież kelnerzy w restauracjach też mają rodziny.

Nikt Ci nie każe robić zakupów w niedziele - po prostu głosuj portfelem. Skoro obecne prawo pozwala otworzyć intermarche jeśli wystawią biblioteczke, to w czym problem dać
@Rabusek

Rozumiem, że kierujesz się tym rozumowaniem nie idąc w niedziele do restauracji i kina, tak?


One są otwarte, sklepy nie. Gdyby restauracje również były zamknięte w niedziele, nie płakałbym z tego powodu, tylko tak organizował czas, żeby pójść tam w inny dzień.
Poza tym nie rozumiem analogi porównania kina/baru/restauracji do sklepów z odzieżą, narzędziami czy czymkolwiek innym.
@Rabusek: To porównanie nie jest dobre, bo idź sobie do sklepu w tygodniu i zobacz jaki jest ruch, a zobacz sobie jaki ruch jest w restauracjach.
No, ale ja byłem za projektem o którym mówi podczas wyborów, ciekawe czemu zrezygnowali i o co chodzi, przecież jakby pracodawca musiał dać 200% w niedzielę, to pracownicy by pewnie chcieli iść.