Wpis z mikrobloga

To uczucie, gdy jedyne opcje, aby sprawić by rodziły się dzieci to:
Model chiński:
Polegający na punktacji społeczeństwa.
Przykładowo, nie masz dzieci to wraz z wiekiem doznajesz większego deficytu kredytu społecznego. Nie możesz brać pożyczek, nie możesz wykonywać poszczególnych zawodów/posiadać wyższego stanowiska, nie możesz nawet zatankować paliwa, bo masz za mało punktów społecznych. Po prostu jesteś trybikiem, bez większym praw.
Model izraelski:
Powrót do zasadniczej służby wojskowej dla obu płci, z wyłączeniem poboru dla ludzi posiadających co najmniej trójkę dzieci. Pobór mógłby się odbywać dla osób 30+, którzy nie posiadają dziecka do lat 2 lub nie będących w ciąży.

Wiem, że brzmi to totalitarnie, ale nie istnieje żaden skuteczny sposób by zwiększyć dzietność. Wiadomo, że poszczególne grupy np. bezpłodni byliby wyłączeni z w/w systemów, ale poza tym nic innego nie przychodzi mi do głowy.
#demografia #dzieci #gospodarka #polska
  • 40
Niska dzietność rozwiązuje nieistniejącym kompletnie wszystkie możliwe problemy, które mogłyby ich kiedykolwiek spotkać.

@976497: np. przyszłe pokolenie starców, które będą utrzymywać młodzi?

no nie, przeludnienie jest wtedy gdy liczebność danej populacji obniża jakość życia na danym terenie.

@thorgoth: ubrałeś w inne słowa to samo co napisałem. Poza tym w jaki sposób obecna populacja obniżyła jakość życia w porównaniu z przedwojenną Polską, gdzie ludzi było mniej? Nawet za PRLu, gdy ludzi
przyszłe pokolenie starców, które będą utrzymywać młodzi?


@robert-kuzba: To nie jest problem dzieci, ale starców i systemu. Tych dzieci nie ma, więc to nie one są przyczyną tego problemu.
Należy rozwijać automatyzację, robotykę i wzajemną pomoc, a nie zrzucać problemy na następne generacje.
976497 - > przyszłe pokolenie starców, które będą utrzymywać młodzi?

@robert-kuzba: ...

źródło: 36.+lets+stop+dumping+our+problems+onto+future+generations

Pobierz
@cptyossarian765: wydaje mi się, że spadek dzietności w krajach rozwiniętych nie jest przyczyną socjalizmu, a innej mentalności
W Korei północnej masz większą dzietność niż w południowej, a jednak ciężko mówić o socjalizmie na południu. O Japonii nie wspomnę.
@Togira_Ikonoka: I gdzie te nastolatki by pracowały? Tylko w gówno pracach typu macdonals, to z tego też się nie utrzymają xd. Już lepiej skończyć z kultem wyższego wykształcenia, gdzie pomimo kilku fakultetów robisz za nieco powyżej minimalnej xd
Nie zapominaj też, że większa populacja to też większe PKB. Chiny nie bez powodu wyrosły na potęgę światową.


@robert-kuzba: zlituj sie dobry panie.
to ja już wole model kanadyjski, z ich gęstością zaludnienia
Od przyszłego roku populacja świata ma zacząć spadać podobno


@daretti877: populacja świata zacznie spadać za jakieś 70-80 lat, ale to głównie zasługa dzietności Afryki + wydłużania ludzkiego życia. Populacja Polski i krajów Europy soada już od kilku lat