Wpis z mikrobloga

#zalesie #gorzkiezale #emigracja #pracbaza

Trzy miesiące temu wróciłem wraz z rodziną z emigracji. I już powoli żałuję, na start podjąłem pierwszą lepszą pracę, wychodzi około 15 tys. na rękę. Żona też sobie coś znalazła i ma 5k. Razem 20k na trzy osoby i dopiero teraz do mnie dociera że w Polsce za takie pieniądze nie da się żyć.

Myślałem o drugim etacie ale ciężko cos znaleźć w godzinach popołudniowych. Jak wy sobie dajecie radę? Maksymalnie jestem w stanie odłożyć 5k na miesiąc. Takie oszczędności z tego co widzę to zostaną pożarte przez ubezpieczenie samochodu, wakacje, jakieś nieoczekiwane remonty czy naprawy.

Jakieś pomysły, pro tipy jak sobie poradzić?
  • 14
  • Odpowiedz
@uzytkownik_wykop_pl: 20k pln, to jakieś 4k euro z małym haczykiem...no to taka średnia - europejska minimalna (na 2 osoby) A w Polsce pewnie zycie pod kątem kosztów, takie same jak gdzie indziej w Europie, więc czego się spodziewać po takich zarobkach ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@mirek_wyklety: Trochę tak. Za granicą po przeliczeniu było więcej, ale życie było dużo tańsze. Szczególnie jakieś cotygodniowe zakupy to człowiek wrzucał do koszyka co chciał. W polsce pójdziesz do lidla, mięsnego, rybnego i po takim jednym kółko zostawisz tam spokojnie z 700zł. Za granicą robiłem takie zakupy za 80-100euro.
  • Odpowiedz
@uzytkownik_wykop_pl proponuję założyć kanał na youtubie w którym będziesz testował ubrania. 1 filmik jak idziesz do H&M i kupujesz koszulkę, potem kręcisz następne 5 filmików jak chodzisz w tej koszulce jak ją pierzesz czasem ochlapiesz sosem itp. można zrobić dobry pieniądz na reklamach
  • Odpowiedz