Wpis z mikrobloga

@deletenomads @Dundes2136 @M4rcinS wy tak serio? Tutaj manipulacja jest git? Ale jak Tuskowi rogi skadrowali i ryj bardziej czerwony, to już nie, to nie do mnie tak? Rostock i dresden mają tą samą barwę, a różnicy jest 5 stopni, a między dresden, a Berlinem jest różnica barw, a tylko jeden stopień.
Zaznaczam, że owszem jest globalne ocieplenie, a to zdjęcie to zwykła manipulacja.
@malinq:
W sumie to mnie pobudziłeś moją ciekawość. Przez chwilę pomyślałem - może faktycznie to jedna z tych rzeczy, o której się mówi, wiedza o niej jest tak powszechna, że nikt nawet tego nie sprawdza, paradoksalnie utrwalając mit?

Ale wtedy wklepałem zapytanie w Google'a i już pierwszy wynik rozwiewa wątpliwości. Dlaczego od tylu lat sam tego nie zrobisz, tylko czekasz? Zajęło mi to 30 sekund ( ͡° ͜ʖ ͡
bzdecior - @malinq:
W sumie to mnie pobudziłeś moją ciekawość. Przez chwilę pomyślałe...

źródło: wykres

Pobierz
Dlaczego od tylu lat sam tego nie zrobisz, tylko czekasz? Zajęło mi to 30 sekund ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale może się wygłupiłem i popełniłem jakiś kardynalny błąd, bo to było aż za proste. Daj znać, z chęcią się czegoś nauczę.


@bzdecior: Wskaż mi palcem ten dowód, bo przez Ciebie z nadzieją przeczytałem tekst na 20k znaków i są tam tylko przypuszczenia i opinie.

I daruj sobie
@deletenomads @Dundes2136 @M4rcinS wy tak serio? Tutaj manipulacja jest git? Ale jak Tuskowi rogi skadrowali i ryj bardziej czerwony, to już nie, to nie do mnie tak? Rostock i dresden mają tą samą barwę, a różnicy jest 5 stopni, a między dresden, a Berlinem jest różnica barw, a tylko jeden stopień.

Zaznaczam, że owszem jest globalne ocieplenie, a to zdjęcie to zwykła manipulacja.


@uriel_ck: Manipulacja? Na jednym masz po prostu mapę
średnia temperatura na ziemi wzrasta i to jest fakt


Jak idę z moim psem na spacer, to średnio mamy po 3 nogi.


@OlaKordasOfficial: co prychłem xd
pewnie nawet nie ogarniasz co za bzdurę napisałeś

jakby ktoś Ci powiedział, że średnio od tygodnia ma 39 stopni gorączki, to też byś to podważył argumentem ile to średnio nóg masz ze swoim psem? xD
@malinq:

przeczytałem tekst na 20k znaków


Liczby i wykresy są jak obraz - potrafią zastąpić 1000 słów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wykres czarno na białym pokazuje wzrost średniej temperatury na ziemi. Jeśli uważasz, że nie, to napisz dlaczego. Bo poważnie się zastanawiam - gdzie tu widzisz problem?

I daruj sobie jakieś uszczypliwości


Wybacz, nie mogę ponosić odpowiedzialności za to, jak odbierasz świat i za to, że doszukujesz
Wykres czarno na białym pokazuje wzrost średniej temperatury na ziemi.


@bzdecior: na przestrzeni 150 lat. Ergo nie ma dowodu na to, że zaraz cykl się nie odwróci.

Ja o niebie, Ty o chlebie. Pytasz o zmiany klimatu, dostajesz dowód. Teraz jednak okazuje się, że Tobie chodziło o wpływ czlowieka.


@bzdecior: fakt - mój błąd. Zmiany klimatu były dla mnie tak oczywistą rzeczą, że zrobiłem głupi skrót myślowy zamiast doprecyzować, a
@Frygus96

jak 10 lat temu było by o tej poże 12 stopni to by było normalnie zaznaczone na mapie, jak by dziś wywaliło 12 stopni w tę samą porę roku to by #!$%@? na czerwono że niby taki armagedon XD Nie powiem rzuca się i kole w oczy taki zabieg.


Nic się nie rzuca, tylko dajesz sobą manipulować. Ten obrazek już krążył dawno temu i się szybko okazało, że i 10-15 lat
@malinq ciśnienie oznacza się inaczej. Na dolnym obrazku jest temperatura, która i tak ma się nijak do opisanych temperatur. Serio tak ciężko stwierdzić, że to manipulacja? Pamiętasz Tuska z rogami i czerwoną twarzą w TVP? To również była manipulacja, albo te ich wykresy, że jedna belka była niemalże dwukrotnie wyższa niż druga, a opis mówił coś innego? To również manipulacjia.