Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Pewnie mnie zaraz stąd wyrzucicie, ale trudno.

Mam w domu #niebieskipasek, który bardzo kocham. Mój #niebieskipasek ma fatalne badania: cholesterol i trójglicerydy ponad normę. Jego dziadek i tata zmarli na serce.To ja gotuję i staram się to robić jak najzdrowiej. Ale on co tydzień kupuje sobie 10 dużych paczek czipsów i 5 paczek żelków i się w kółko tym objada.

Czasami nakupuje sobie słonych orzeszków.

Jak mam zachęcić mojego faceta do diety i żeby chociaż trochę pomyślał o swoim zdrowiu?

#kiciochpyta #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #zdrowie #lekarz
  • 54
@swinkapl: Chodzi mi o przyjemności płynące z zabaw które woli pan, a za którymi panie nie przepadają. A zdradzać żonę bo nie "daje"? Odpada w moim przypadku, zdrada to plucie samemu sobie w twarz.
@dzejzon: Najgorsze jest to, że jeszcze w Polsce te czipsy mi czasami smakowały i mogłam mu wyjeść przynajmniej połowę paczki. W UK są okropne! Spalone, przesolone - nikt normalny tego nie je. Ale mój chłopak się objada. Do tego zero aktywności. W kółko zmęczony, nic mu się nie chce. Ma ogromnie stresującą pracę i go rozumiem, ale badania ma fatalne i koniec może być tragiczny... Będę musiała stanąć na głowie i
Jak mam zachęcić mojego faceta do diety i żeby chociaż trochę pomyślał o swoim zdrowiu?


@ArpeggiaVibration:

Nie jestem pewny czy nie jesteś moją żoną ale jakbyś tak czasem była to odpowiadam co proponuje:

Jeśli nie zjem nic niezdrowego to robisz mi wieczorem loda. :>