Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Pewnie mnie zaraz stąd wyrzucicie, ale trudno.

Mam w domu #niebieskipasek, który bardzo kocham. Mój #niebieskipasek ma fatalne badania: cholesterol i trójglicerydy ponad normę. Jego dziadek i tata zmarli na serce.To ja gotuję i staram się to robić jak najzdrowiej. Ale on co tydzień kupuje sobie 10 dużych paczek czipsów i 5 paczek żelków i się w kółko tym objada.

Czasami nakupuje sobie słonych orzeszków.

Jak mam zachęcić mojego faceta do diety i żeby chociaż trochę pomyślał o swoim zdrowiu?

#kiciochpyta #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #zdrowie #lekarz
  • 54
@ArpeggiaVibration: Nie bierz tego za głupie, żartobliwe gadanie, ale rozwiązaniem jest seks. Nie żartuję. Moja żona, kiedy chce na mnie coś wymusić (a krzykiem się nie da, bo się zacietrzewiam jak osioł), proponuje gry i zabawy w których ja gustuję, a cierpię na niedostatek - tak to chyba można nazwać :) Jeśli prosić, namawiasz a czasami i krzykniesz, a on Cię nie słucha, to jest mocne wyjście dla wielu facetów. Mówię
@ArpeggiaVibration: Cinszka sprawa. Mi mamina truła cały czas że zejdę na zawał za parenaście lat to podziałało. Od roku i trzech miesięcy nie jem chipsów, ograniczyłem słodycze, praktycznie nie pije słodkich napojów, zero parówek wędlin kiełbas (jeśli już to z własnego wyrobu), no i więcej ruchu. Klucz w tym że twój #niebieskipasek sam to zrozumiał. Wiem że to ciężkie ale może się uda :)
@ArpeggiaVibration: wyślij go na siłke albo ogólnie do sportowania się, jeżeli weźmie to na serio i zarzuci sobie diete, to nie w głowie będą mu czipsy i takie śmieci. Ja np. prawie w ogóle alko odstawiłem przez siłownie, z rzadka okazyjnie coś wypiję
@dzejzon: Nie wierze, ze pisze to facet. Brak seksu zwieksza napiecie i sytuacja sie nie poprawi, a pogorszy. Stad tez biora sie zdrady i rozwody. Gdyby mnie zona szantazowala brakiem seksu to albo bym sie rozwiodl, albo zaczal bym zdradzac.

@ArpeggiaVibration: Rozmowa i poczucie winy, co bedzie z toba i jezeli macie to z dziecmi, jak umrze na zawal. A prawdopodobienstwo jest bliskie 100, jezeli nie zmieni nawykow zywieniowych i
@swinkapl: poczucie winy może mieć w sumie przeciwne podejście do oczekiwanego. Ja osobiście skupiałbym się bardziej na korzyściach ze zdrowego żywienia niż stratach na niezdrowych (jakkolwiek drastyczne mogą być)