Wpis z mikrobloga

Panele na dachu czy na gruncie?

Będę miał na domu nowy dach. Kładziona będzie blachodachówka. Początkowo chciałem od razu założyć na nim panele, ale wszyscy (łącznie z tymi, którzy ten dach będą "montować") odradzają instalację PV na dachu, ponieważ monterzy niszczą pokrycie i wgniatają blachy.

Podwórko mam małe, ale mogę te panele na upartego postawić. Ktoś siedzący w temacie może coś doradzić?

#panelesloneczne #fotowoltaika
  • 8
  • Odpowiedz
@Vexolax jak grunt tani to na gruncie, jak drogi to szkoda gruntu. To prawda że przy montażu blacha może zostać trochę powgniatana i porysowana. Ale zostanie przykryta panelami;)
  • Odpowiedz
@Vexolax jak masz małe to lepiej nie zagracać go panelami, koszty większe i ryzyko zacienienia większe. Po prostu jak zobaczysz że przyjedzie grubas na montaż paneli to dajesz mi szlaban na wchodzenie na dach, ryzyko wgniotek mniejsze :D
  • Odpowiedz
  • 0
@appmstt: Właśnie takie coś będzie stało u mnie na podwórku, ale niestety dach będzie skierowany nie w tą stronę świata, która powinna być + trochę zacienione miejsce przez budynek :/
  • Odpowiedz
  • 0
@3RRR: Chciałbym, ale jak wyczujesz czy ktoś jest Januszem czy nie? Firma działa na rynku od lat, a sam wiesz, że opinie w necie można kupić, a negatywne sukcesywnie usuwać ;)
  • Odpowiedz
@Vexolax: ale ten dach z paneli na takiej wiacie to można nachylić w każdym kierunku( tzn. najlepiej w 4 głównych kierunkach) poprzez odpowiednią dłogość słupów.
  • Odpowiedz