Wpis z mikrobloga

#napierala #bestiazewschodu #ksiadznapierala

Odnośnie hipotezy @Goatlord rozwiniętej przez @Mjj48003 o wykluczeniu technologicznym prałata Napierały, to ja bym powiedział, że – wbrew pozorom – on wykluczony cyfrowo wcale nie jest, tylko okrutnie opóźniony. Ba! Znam nawet dość precyzyjny rozmiar tego zapóźnienia: wynosi ono przynsjmniej 10 lat, a w porywach do 12 lat, czyli przyjmijmy, że około 11 lat zacofania cyfrowego. Po czym to wywnioskowałem? Otóż całkiem niedawno mieliśmy okazję zobaczyć, jak ksiądz jarał się "Gangnam Style" w wykonaniu PSY i nawet zrobił w tym klimacie Theatrum Ściekum. Gangnam Style to internetowy fenomen dokładnie sprzed 11 lat, a ten intelektualny koprofil sprawiał wrażenie, jakby dopiero co odkrył rzecz, która dla wszystkich poza parafią należy do zamierzchłych czasów. Ale, ale! Ja na twórczość prałata po raz pierwszy natknąłem się w roku 2018, czyli na długo przed jego peakiem, i nie zgadniecie, jaki był pierwszy filmik jego autorstwa, który zobaczyłem. Otóż była to produkcja pt. "Co myślę o Testovironie? – dr Piotr Napierała" dokładnie 11 lat po objawieniu się Mistrza! Po tym wnioskuję, że tyle czasu właśnie zajmuje nieudacznikowi doszlusowanie do teraźniejszości. Jeśli to prawda, to program na przyszłość może wyglądać nastepująco:

2024 – co myślę o Rojo i Rocku? – dr Piotr Napierała
2025 – co myślę o grze Wiedzmin 3: Dziki Gon? – dr Piotr Napierała
2026 – moja opinia o psie pająku – dr Piotr Napierała
2027 – co myślę o Wojciechu Suchodolskim? – dr Piotr Napierała
2028 – moja opinia na temat Daniela Magicala – dr Piotr Napierała
2029 – co sądzę o Mai Staśko? – dr Piotr Napierała
2030 – co uważam o FAME MMA? – dr Piotr Napierała
2031 – moja opinia o rozwoju sztucznej inteligencji – dr Piotr Napierała
2032 – co myślę o pandemi COVID-19? – dr Piotr Napierała
2033 – moja opinia na temat Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze – dr Piotr Napierała
2034 – moja opinia na temat koronacji Księcia Karola na króla Zjednoczonego Królestwa – dr Piotr Napierała
2035 – co myślę o Pandora Gate? – dr Piotr Napierała
2036 – co sądzę o aferze zoofilskiej z Popkiem w roli głównej? – dr Piotr Napierała
  • 16
@Zayatzz: Mój take jest taki: Zabolał go mój wpis sprzed jakiś dwóch tygodni, o tym, że robi Tik Toka na odwal jak całą resztę (tak on czyta ten tag od dechy do dechy), i że w łatwy sposób można zrobić większe konto niż jego - w ciągu zaledwie kilku tygodni. Od tamtego momentu rozpoczął jakieś dziwne ruchy. Zaczął obserwować prawie 200 losowych kont, co przyniosło mu imponujące 21 follow back. Efekt
Troyden - @Zayatzz: Mój take jest taki: Zabolał go mój wpis sprzed jakiś dwóch tygodn...

źródło: Tik Tok

Pobierz
@Zayatzz: Zależy. CD pod każdym względem oprócz wielkości okładki jest nośnikiem lepszym. Czysta fizyka. Może i dałoby się większy zakres tonalny zmieścić na winylu, ale słuchanie Master Of Puppets na 16 winylach byłoby mordęgą. Inna sprawa, to mix i master. Na CD w standardzie można zrobić szerszy, co jest plusem, ale... Wojna Głośności... Na winyl obecnie trafiają lepsze masteringi niż CD i to jest fakt. Sam rytuał słuchania też na propsie,
@Zayatzz:

tyle dobrze, że etap plyt winylowych i gramofonów ma już za sobą ;]


Akurat to bym szanował.

Ciekaw jestem jak u niego z kasetami - muzycznymi i VHS. Niezłe meltdowny musiały tam być u Napierałów w latach 90. Matka musiała oddać do wypożyczalni film o Fryderyku II, bo mały Piotruś ciągle prosił (żądał) o przewijanie tego samego filmu. Nawet po 100 razach nie nauczył się sam obsługiwać magnetowidu.
Zależy. CD pod każdym względem oprócz wielkości okładki jest nośnikiem lepszym.


@Goatlord: A co pan, panie bkce powie o takich wynalazkach jak Tidal HiFi Plus? Podobno jakość jak Hi-Res Audio. Chyba nie mam ani uszu ani sprzętu by zdecydować.
@Mjj48003 Mam zwykłego Tidala do fury i sluchawek na mieście. Jak słuchasz po Bluetooth to i tak leci 320kbps. Musisz mieć odbiornik i podłączenie interconectorem aby to miało sens. Czy jak to się tam nazywa. Kablem no.

Różnice w miksie i masterze usłyszysz na de facto każdym sprzęcie nie będącym radyjkiem Pietrasa. Robi się dziś osobne masteringi pod każdy format i zdecydowanie nie uważam aby to było złe.