Wpis z mikrobloga

Czy serio jest taki problem z listwami przypodłogowymi z MDF? Ponoć niszczą się od uderzeń odkurzaczy automatycznych a najgorzej jest na rogach. Jeśli tak to jaka alternatywa biorąc pod uwagę, że chcę żeby była możliwość dowolnego koloru z palety NCS (żeby dobrać pod kolor scian)

#mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
  • 6
@m4kb0l: te z okleiną są na pewno słabsze, ale nie jest tak źle, żeby zaraz się rozpadły od odkurzacza. Mocniejsze to spienione pcv lub mdf lakierowany z tym że mniejszy wybór kolorystyki. Ja mam zwykłe mdfy i jeszcze odkurzacz im nic nie zrobił. Jedyne uszkodzenia to od taśmy malarskiej po którymś tam odświeżaniu ścian. Zerwało w paru miejscach zewnętrzną powłokę tej gnówno okleiny
@m4kb0l: ja mam odkurzacz automatyczny i nie powiedziałbym, że mocno niszczą te narożniki. Nie oznacza to jednak, że są w spoko stanie bo okleina zaczyna mocno się odklejać ale wg mnie bardziej jest to spowodowane mopem i wilgocią niż odkurzaczem. Niestety mieszkanie wynajmowane więc nie wiem jaki producent.

Z drugiej strony jestem na etapie remontu swojego mieszkania gdzie mam podłogę quick step i sprzedawca mi powiedział, że każdy mdf skończy tak
@m4kb0l: miałem w poprzednim mieszkaniu listwy przypodłogowe MDF arbiton kolor biały. Nie było z nimi większego problemu przez 5 lat. Fakt mój pierwszy odkurzacz automatyczny uderzając w kilku miejscach je zabrudził/przerysował. Podobną sytuację miałem z cokołami w meblach kuchennych. W obecnym mieszkaniu też mam listwy MDF, ale już odkurzacz nowszej generacji i problemu takiego nie mam.