Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić płyn do spryskiwaczy na stacji ale kiedy kasjerka poprosiła o 37 zł za 3.5 L (!!!) płynu to mnie #!$%@? strzeliła. Zrezygnowałem.

Macie jakieś patenty żeby zrobić samemu taki zimowy płyn w domu? Zakładam że woda z płynem do naczyń to nie jest najlepszy pomysł ale na pewno da się to zrobić taniej. No bo #!$%@?, 10.50 pln za litr to jest prawie 2 razy więcej niż za paliwo, jakim cudem ludzie to jeszcze kupują w takich cenach?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #carboners #inflacja #januszebiznesu
  • 18
@Viado: do letniego robisz z koncentratu, do zimowego dodajesz 30% idopropanolu. Gotowce najelpiej wychodzi kupować na nie sieciowych stacjach przy parkingu dla tirów
@Viado: to nie możesz kupić w jakimś markecie zamiast na stacji?


@PiotrFr: niekoniecznie.
u mnie jest taka gownostacja, Crab.
po piwo zjeżdżają z okolicznych wsi, bo najtaniej, taniej niż w biedrach nawet.
skrzynkami wynosza, mówię serio.
co do płynu, nie wiem, nie zwracałem uwagi, w marketach kupuję.
le kiedy kasjerka poprosiła o 37 zł za 3.5 L (!!!) płynu to mnie #!$%@? strzeliła.


@Viado: na przyszłość można czytać ceny na półce i nie dostać #!$%@? dokonując świadomego wyboru :>
Chciałem kupić płyn do spryskiwaczy na stacji ale kiedy kasjerka poprosiła o 37 zł za 3.5 L (!!!) płynu to mnie #!$%@? strzeliła. Zrezygnowałem.


@Viado: tam kupujesz jak w trasie coś się skończy i musisz to kupić żeby jechać dalej.

Pewnie półkę dalej stał byle jaki olej za 55zł/l, obok podobnie drogi płyn do chłodnic i wycieraczki.

Kupuj przez internet, w marketach albo sklepach motoryzacyjnych.
@Viado: Dawno dawno temu w czasach mojej młodości to robiło się to tak:
Woda + płyn do naczyń + denaturat.

i działało :)
A teraz lepiej kupować w markecie po sezonie za grosze i gdzieś w domu mieć zachomikowane.
@Viado: To chyba norma że jakieś akcesoria nie będące główną gałęzią sprzedaży w każdej branży kosztują majątek.
W sklepach RTV AGD kable HDMI czy mocowanie TV na ścianę kosztuje x3-4 niż to co jest w internecie.