Wpis z mikrobloga

Obejrzałem dzisiejszą konferencję Tuska i między wierszami zrozumialem, że CPK nie powstanie. Ja rozumiem, że PiS jest zły i niedobry, ale sama idea powstania tego projektu jest jak najbardziej sensowna (polecam np. film Good Times Bad Times albo wywiad z byłym prezesem LOTu na kanale didaskalia - linki na końcu wpisu). Nie przekonuje mnie argument Tuska, że rzekomo inwestycja ma wynieść aż 300 mld złotych. Tak samo nie przekonają mnie opinie ekspertów, których wiarygodność będzie wątpliwa, a będą zapewne podstawą do porzucenia tej inwestycji).

Czy aż tak bardzo wszyscy są zaślepieni nienawiścią do PiSu, że nie potrafią oddzielić polityki od interesu Polski? Żeby było jasne nie byłem za pisem i uważam, że nie było bardziej szkodliwej partii w historii Polski. Niemniej jednak trzeba patrzeć krytycznie na ręce każdej władzy, kierując się interesem Polski. I zanim zacznie się lawina hejtu na mnie, "pisowca" - czy naprawdę chcecie być dalej w tyle za Zachodem? Czy chcecie jechać specjalnie na lotnisko do Niemiec? Czy podoba wam się pękające w szwach lotnisko Chopina? Czy podoba wam się wykluczenie komunikacyjne w Polsce? Czy podoba wam się jakość połączeń dróg w kraju?

Jeszcze zobaczycie, że nie powstanie u nas tak długo wyczekiwana elektrownia atomowa, skoro pojawiają się idiotyczne dyskusje nad zmianą lokalizacji tej inwestycji. Jeśli ktoś naprawdę myśli że wiatraczki i panele zapewnią prąd, to mocno się zdziwi. Nie potrafię zaakceptować faktu jak te wszystkie partie mają w dupie dobro naszego kraju. Dlatego zachęcam wszystkich do krytyki każdej władzy. 15 października jest dniem kiedy w Polsce narodziło się społeczeństwo obywatelskie. Moim zdaniem to był prawdziwy cud, ale to wciąż za mało, aby w tym kraju cokolwiek się zmieniło. Nie pozwólmy aby PO (albo koalicja 15 października jak to woli) wmawiało nam, że nie da się zrealizować ambitnych projektów, dzieląc nas jednocześnie. Pamiętajcie że władzy nie zależy na tym, aby wam było dobrze. To dobitnie pokazały rządy PiS. Każdą władzę trzeba bić po łapach, gdy zaczyna się odklejać.

Wiem, że to trochę megalomańskie z mojej strony, ale chciałbym, aby ten wpis zyskał rozgłos na wykopie. Celem tego wpisu jest rozpoczęcie dyskusji nad przyszłością tego kraju. Chciałbym też aby nowa władza zrozumiała że dostała ogromny kredyt zaufania od wyborców (głównie młodych!), którym zależy na rozwoju kraju. Oczywiście do niczego nie zmuszam.

https://youtu.be/sE9Go2WrLYI?si=qSF-MwfufaDkX6CQ - Good Times Bad Times

https://youtu.be/-XgiG7ldjaI?si=_F2GjoaDpxzbwL-C
Didaskalia

#cpk #elektrowniaatomowa #pis #po #koalicjaobywatelska #tusk #polityka
metjumakk - Obejrzałem dzisiejszą konferencję Tuska i między wierszami zrozumialem, ż...

źródło: temp_file6519427268209697496

Pobierz
  • 131
tak, tak wysyp w jednym czasie multum filmów o tym jaki to cpk jest cudowny i w części jest to jawnie oznaczane jako promocja a w innych nie to czysty przypadek


@Bad_Wolf: przypadkiem nie jest - ale teoria, że pis zaczął masowo przekupywać ekspertów już PO PRZEGRANYCH WYBORACH jest cholernie głupia.

"Wysyp ekspertów" ma miejsce w związku z zapowiedziami uwalenia CPK przez obecnych rządzących. Wyobraź sobie bądź nie - ale CPK
@WaveCreator: w głowach takich ludzi jak ty NIEMCY to odpowiedz na każdy temat. Bo im nie wyszło to nam MUSI nie wyjść jeszcze bardziej.
Zobaczymy co będzie jeszcze z projektem żeglowności Odry i portu w Świnoujściu. Jak to też uwalą to ja już nie wiem na #!$%@? się starac w tym kraju. To znaczy ze juz Zawsze będziemy nierentowna strefa zgniotu między bogatym zachodem a zasranym wschodem. Która beż dotacji i
@metjumakk: to że PiS chciał zrobić CPK nie oznacza że byli zdolni do zrobienia tego, dla mnie to było bardziej 'chciejstwo', mieli 8 lat żeby tak rozwinąć ten projekt żeby Tusk nie mógł go zwinąć. Nie wierzę że to by powstało (przez nomen omen PiS) nawet jeśli rządzili by następne 4 Lata. Więc Tusk tego nie zrobi bo nie chce a PiSowcu chyba chcieli to zrobić ale nie umieli i moim
  • 2
@shoko_asahara demokracja aktualnie sprowadza się do wyboru mniejszego zła. Cieszę się ponieważ w końcu ludzie przejrzeli na oczy czym były rządy PiSu i byli gotowi zagłosować na znienawidzonego przez nich Tuska. Oczywiście nie można też zapomnieć o TD, bez której prawdopodobnie mielibyśmy trzecią kadencję PiSu. Gdyby wyborcy nie zagłosowali na mniejsze zło, dalej mielibyśmy złodziejstwo, nepotyzm i kolesiostwo. W tym sensie się cieszę. Teraz pora na KO/PO ( ͡º ͜ʖ
  • 5
@Zloty_Siekacz to co nas odróżnia od krajów poważnych to brak konsekwencji. W krajach poważnych, gdy pojawia się dobry pomysł to jest on realizowany przez rządzących i ich następców. U nas czegoś takiego nie ma. Masz rację, że prawdopodobnie PiS obiecywał gruszki na wierzbie, ale sam pomysł był bardzo dobry z strategicznego punktu widzenia. W takim wypadku następcy powinni pomyśleć nad realizacją tego projektu, a nie od razu go skreślać tylko dlatego, że
@metjumakk a było coś o innym, ważniejszym projekcie o nazwie IZERA?
Bo przecież Polacy czekają na samochody elektryczne po 100k. Już prawie zapisy się zaczęły, kolejki większe niż do lokali wyborczych.
No inakwazniejsze, dowalimy Volkswagenowi i reszcie Niemców. No chyba że Herrera Tusk nie pozwoli.

Dlaczego youtuberzy nie bronią Narodowego Samochodu Elektrycznego. Przecież to tak samo przemyślany pomysł jak CPK
( ͡° ʖ̯ ͡°)
@metjumakk: cpk to nie jest "pomysł" pisu. To jest coś, co powinno powstać, jest to projekt powstały dużo przed pisem i wszystkie rządy po drodze dokładały swoje cegielki do tego projektu.

300mld to liczba z dupy, w niej zawiera się rozbudowa wielu km sieci kolei, samo lotnisko z tego to kilkanascie procent.
Poza korzysciami ekonomicznymi i spolecznymi CPK jest niezbędne ze wzgledów naszego bezpieczeństwa. Lotnisko pod Rzeszowem już nie wyrabia i
Powinien wybudować CPK w zamian za całkowite zakończenie 800+


@Tytanowy: W Polsce nie ma szansy na ucieczkę od socjalizmu. W 2015 została przekroczona granica, PiS po prostu "doł". Przed 2015 rokiem wszelkie ulgi, zwolnienia od podatków, zapomogi - wszystko było gites, ale nie było bezpośrednim dawaniem. PiS pokazał, że jedną ustawą można ludziom coś po prostu dać i teraz ludzie będą zawsze wymagać, żeby dostawać jakieś pieniądze w bezpośredniej formie -
@metjumakk Tusk miał opłaconą dobrą kampanię na insta/ tiktoki / także i tutaj, będą Cię jechać tylko za to że powiedziałeś coś krytycznie. Dużo kasy na to idzie, a naród głupi i cierpi. Błąd pisu był taki że prowadził kampanię w sposób tradycyjny, Tusk postawił na SM i wygrał, proste. Młodzież nie ogląda telewizji, radia tylko te zasrane instagrama. Ciekawe czy jak już #!$%@? do końca ten kraj, to ludzie w końcu
tak, tak wysyp w jednym czasie multum filmów o tym jaki to cpk jest cudowny i w części jest to jawnie oznaczane jako promocja a w innych nie to czysty przypadek.


@Bad_Wolf: temat CPK jest teraz nośny, bo się o tym mówi. Youtuberzy zarabiają na takich tematach, bo generują wyświetlenia. To nie jest przypadek, że filmik powstaje w tym czasie. Ale to wcale nie musi znaczyć, że jest kupiony przez CPK.
@metjumakk: true, I ja się z Tobą zgadzam, bo moim zdaniem CPK powinien zostać poważnie rozważony i jesli sie opyla to wybudowany. No ale #!$%@?, nie mamy i szybko nie będziemy mieli takiej klasy politycznej, bo mamy głupie społeczeństwo, bo duża część wyborców to socjal I emeryci a ich to #!$%@?