Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak ja gardzę tym światem przepelnionym do bólu komercją. Internet, relacje w nim stały się czymś tak nieautentycznym że głowa mała. Taki #zaorski #stanowski z tego #kanalzero youtubowe kanały które mają po milion followersów typu #budda to jest tak głęboko przepełnione kłamstwem że trudno mi aż spojrzeć na takie osoby neutralnie. Jeszcze 15 lat temu tego typu jednostki oglądałem w tv z zażenowaniem, zrezygnowałem z niej na rzecz kanałów prowadzonych przez hobbistów po pracy. Dziś internet to jeszcze gorszy wymiar telewizji bo potrafi osaczyć młodego człowieka wszędzie gdzie uda się ze smartfonem. Wszystko stało się takie płytkie, podejmowane tematy nie są poprzedzane dokładnym researchem. Ma być na już, byle głośno, byle jak, byle zapłacić, byle zgadzało się z narracją, z tym co chce słyszeć widz. Zero refleksji. Dramat. #instagram #tinder to samo. Nie dziwi mnie tak wiele problemów psychicznych wśród młodych. Popularni internetowi psycholodzy też wpisują się w te youtubowe ramy. #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): A widzisz… można żyć nawet nie wiedząc kto to Zaorski, kojarząc Stanowkaiego tylko tyle że to jakieś sportowe dramaty którymi się Wykopki jarają, znając Buddę tylko z religii/filozofii i nie mieć Instagrama, a dziewczynę znaleźć w realu zamiast Tindera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Weź sobie jakiś fajny podcast jak Skeptic’s Guide to the Universe albo inny naukowy
- czytaj książki których swietnych jest tyle
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): To jest też survivorship bias w drugą stronę:

Ludzie ktorzy nie oglądają chłamu, a robią wartościowe rzeczy, nie będą przecież siedzieć i pisać komentarzy pod chłamem, że go nie oglądają, bo są zajęci ;)

Zobacz sobie ile ludzi, w tym młodych, siedzi np. na LessWrong, Discordach akademickich, a nawet placi hajsy za dostęp do forum Farnam Street do spokojnego dyskutowania tam sobie z dala od typowego internetu.

Jasne,