Wpis z mikrobloga

#!$%@? jest ten kraj. Chłop uczciwie pracuje, stara się oszczędzać itd. a na mieszkanie go nie stać. Tzn mógłbym wziąć kredyt i nawet o tym myślę bo jak ceny znowu wystrzelą przez kolejne chvjowe decyzje polityków to stracę po raz kolejny. Już masę pieniędzy tracę przez inflację, która też wynika w dużej mierze ze złych decyzji naszej klasy politycznej, np. rozdawnictwa, a które chyba niestety będzie kontynuowane. Sęk w tym, że aktualnie studiuję więc też nie mam za dużo czasu się interesować mieszkaniami i ogólnie tym przeklętym rynkiem nieruchomości a po drugie chciałbym za jakieś dwa lata zmienić pracę, może nawet branżę, więc nie wiem jak będę wtedy stał finansowo i czy nie zaliczę spadku zarobków na jakiś czas. No i tak się zastanawiam bo mam trochę luźnej gotówki, która nie jest w nic zainwestowana. Teoretycznie mógłbym kupić obligacje, żeby zrównoważyć to co mam zainwestowane do tej pory, ale nie jestem pewien czy nawet, jeżeli nie odpuszczę kupna mieszkania teraz to czy nie będę chciał tego zrobić właśnie po skończeniu studiów. Ehh, jakbym mało miał innych problemów... Czasem mam wrażenie, że w tym kraju promuje się podejście do życia w stylu "#!$%@?, jakoś to będzie. Ładujemy się po same jaja a jak będzie problem to będziemy protestować. Wtedy rząd przetransferuje środki od oszczędzających do tych, którzy się nie zastanawiali". #frenpill #nieruchomosci
Mlody_jeczmien - #!$%@? jest ten kraj. Chłop uczciwie pracuje, stara się oszczędzać i...

źródło: download

Pobierz
  • 13
@CREATE_USER: oczywiście że przestaną kupować,po pierwsze jeżeli ktoś miał kupić, to kupił na bk2%, tak się składa, że wczoraj byłem w banku porozmawiać właśnie o kredycie i miła Pani powiedziała mi, żebym się wstrzymał, ponieważ z powodu spowolnienia na dniach będą zmniejszać marżę. Jeżeli nie wprowadzą programu dopłat, to będzie jak w Niemczech. Przy czym ten program najpewniej wprowadzą