Wpis z mikrobloga

Widzę, iż wykopki z tagu #dyskryminacjamezczyzn mają krótką pamięć więc Wam przypomnę: Adam Bodnar, wasz ulubiony minister sprawiedliwości w obecnym rządzie, już jako Rzecznik Praw Obywatelskich uczynił Sylwię Spurek swoją zastępczynią. Dlaczego jest to istotne?

Sylwia Spurek zasłynęła wypowiedzią "przemoc ma płeć: sprawcą jest mężczyzna, a ofiarą kobieta i dziecko". Wypowiedź ta do dzisiaj negatywnie oddziałuje na mężczyzn, którzy są ofiarami przemocy, potencjalnie odbierając im szansę na uzyskanie pomocy, bo mało kto uwierzy mężczyźnie, że albo jest ofiarą, albo nie jest sprawcą (w przypadku fałszywego oskarżenia)

Sylwia Spurek jest dzisiaj europosłanką. Adam Bodnar nigdy nie potępił jej słów, a wcześniej dziękował jej za pracę na stanowisku zastępczyni RPO do spraw równego traktowania, m.in w ten sposób:

szczególnie jednak osoby pokrzywdzone przemocą w rodzinie, w zdecydowanej większości kobiety, mogły odnaleźć w jej słowach i działaniach nadzieję, że nie zostały same, że ktoś z wielką determinacją walczy o poprawę ich ciężkiego losu, nie boi się hejtu i pogróżek, jest stanowczy i kompetentny.


Tak więc bijcie mu brawo póki macie okazję. Niewykluczone, że takie aspekty jak rozwijanie ustawy "Mieszkanie za Pomówienie" czy zmiana definicji gwałtu na "domyślny brak zgody" będzie priorytetowa dla sektora sprawiedliwości. Oczywiście po tym jak igrzyska z "j*baniem PiSu" się skończą.

Nie pozdrawiam.

#pieklomezczyzn #bekazlewactwa #lewackalogika #logikaniebieskichpaskow #prawo #polityka #sejm #bekazpo
sildenafil - Widzę, iż wykopki z tagu #dyskryminacjamezczyzn mają krótką pamięć więc ...

źródło: 1000000303

Pobierz
  • 14
@sildenafil: To rozjebią demografię jeszcze bardziej i elo. Już teraz zapraszając dziewczynę do domu ryzykuje się tym, że coś pannie się przestawi w mózgu, wezwie policję a ciebie wyjebią z mieszkania bez możliwości zabrania swoich rzeczy podczas gdy locha zostanie z całym twoim dobytkiem sama. I nikt nie będzie chciał słuchać faceta nawet jak policja będzie widziała, że to ustawka to i tak prawo jest prawo.
@sildenafil: Wolę jednak #!$%@?ą demografię niż przejęte sądy/prokuraturę/policję, oligarchię - mielibyśmy drugie Węgry lub zaraz nawet i Białoruś gdyby pis dalej rządził bo już się rozkręcali. #!$%@? z bombelkami jak szary obywatel miałby piekło. Jedyne co się liczyło na wyborach to mniejsze zło bo idealnej partii z szansami nie było.
@sildenafil: jeśli masz wskazać kto kogo bije częściej to cóż, czy to pogląd czy fakt to jednak na pierwszym miejscu jest mężczyzna. Stosunek na podstawie ostatnich lat można przedstawić jako 10:1. czy jest się czemu dziwić? Według mnie, nie. Ja jestem za tym żeby nikt nikogo nie bił ale uparcie ludzie się mnie nie słuchają.

Z drugiej strony, jak się wprowadza prawo pozwalające na eksmitować osobę stosującą przemoc domową to jest
@aarahon:

jeśli masz wskazać kto kogo bije częściej to cóż, czy to pogląd czy fakt to jednak na pierwszym miejscu jest mężczyzna

A jakby wskazać kto okrada najczęściej pod kątem rasy? Czy mówienie, że "kradzież ma rasę" byłoby uzasadnione?
Tego typu słowa sprawiają, że:
- fałszywe oskarżenia wobec stygmatyzowanej grupy stają się łatwiejsze i powszechniejsze
- gdy ofiarą przestępstwa jest osoba z grupy stygmatyzowanej to trudniej jest jej uzyskać pomoc.

Takie
A jakby wskazać kto okrada najczęściej pod kątem rasy? Czy mówienie, że "kradzież ma rasę" byłoby uzasadnione?


@sildenafil: oczywiście że nie. Ja jestem za tym żeby rzeczy nazywać po imieniu więc jeśli w USA częściej kradną Afroamerykanie i afrykańscy imigranci to właśnie tak należy mówić.

Tego typu słowa sprawiają, że:


@sildenafil: masz rację, to właśnie sprawia to co napisałeś a ja życzyłbym sobie żeby takie słowa sprawiały że społeczeństwo nabiera