Wpis z mikrobloga

#prawo #najem #mieszkanie

Świeżo podpisałem umowę najmu okazjonalnego na okres oznaczony i klucze zostały mi wręczone do mieszkania (odstąpienie obecnie nie wchodzi niestety w gre).
Po pierwszej nocy na mieszkaniu, w sypialni non stop było słychać coś w stylu strzelanie drewna, najprawdopodobniej przez ogrzewanie mieszkania.
W mojej ocenie pomieszczenie nie nadaję się do użytku i jest to dla mnie bardzo uciążliwe.

W zapisie umowy najmu okazjonalnego mam zapis "Najemca może wypowiedzieć niniejszą umowę nie później niż dwa miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego".
Trochę przetrzepując internet wyczytałem, że wypowiedzenie umowy najmu przez najemcę nie jest oczywistym przypadkiem.

Mieliście jakieś podobne doświadczenia? Czy w tym wypadku wystarczy po prostu złożyć wypowiedzenie umowy najmu czy są ku temu potrzebne większe przesłanki?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prosvennek: przede wszystkim muszą być przesłanki wskazane w umowie. Jeśli ich nie ma to taki zapis jest pusty i nieważny. Możesz próbować korzystać z przepisów dot. wad rzeczy najętych.
  • Odpowiedz
Po pierwszej nocy na mieszkaniu, w sypialni non stop było słychać coś w stylu strzelanie drewna, najprawdopodobniej przez ogrzewanie mieszkania.


@prosvennek: kaloryfer... da się przyzwyczaić
  • Odpowiedz