Wpis z mikrobloga

Szamanka przełożyła mi wizytę i nie starczy mi citalopramu do tego czasu. Ponadto jest przez tydzień kompletnie nieosiągalna i nie dostanę recepty zaocznie.

Czy jest sens brać do wizyty zamiennie coś innego? Mam jeszcze fluoksetynę i fluwoksaminę.

Wiem, że mogę jeszcze zawnioskować przez e-recept albo receptomat, ale szkoda mi pieniędzy. :)

#depresja #psychiatria #ssri #leki
  • 22
  • Odpowiedz
@meltdown: ja bym najpierw zapytał rodzinnego o opakowanie i powiedział jaka jest sytuacja. mi parę razy wypisał leki jak zapomniałem się zarejestrować na czas.

czy jest sens brać inny: fluo bym nie brał bo to bardzo długo się w organizmie utrzymuje i jak wrócisz do citalopramu to będziesz miał dwa leki jednocześnie działające, bo fluo z metabolitem aktywnym to z parę tygodni potrzebują aby się usunąć całkiem.

fluwoksamina lepszy pomysł jak
  • Odpowiedz
@meltdown: nie masz benzo? też przy odstawianiu antydepresantów byłem 'drażliwy'. chociaż nie wiem czy to w moim wypadku dobre słowo bo za te chęci co miałem jak coś mnie zdenerwowało to bym skończył w więzieniu xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Towarzysz_Szmaciak: to nawet psychiatrzy mówią - jest to działanie stricte objawowe, które nie leczy źródła problemu. Ale czasem do tego źródła nawet nie wyruszysz, gdy jesteś w totalnej rozsypce.

Ja sumarycznie nie żałuję rozpoczęcia leczenia. Dzięki temu dowiedziałem się, jak może wyglądać życie bez lęku (lub z ograniczonym do normalnych rozmiarów). Uważam jednak, że biorę leki zbyt długo i chciałbym w tym roku już definitywnie odstawić. Nie jest to niestety łatwe.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Szmaciak: przecież występowanie objawów odstawiennych nie ma nic wspólnego z tym czy coś jest lekiem/leczy czy nie.

porównanie do alko jest komiczne, to kardio/neuro/hepato/cyto toksyna, substancja silnie rakotwórcza i dodatkowo pogarszająca depresje długoterminowo. nie mówiąc już o silnym uzależnieniu psychicznym(którego antydepresanty nie wywołują wcale) i fizycznym(w antydepresantach nie występuje tolerancja w sensie stricte, to nie przestaje działać z czasem/nie trzeba zwiększać ciągle dawek jak z chlaniem) i stanie odurzenia który jest
  • Odpowiedz
@10129:

co do przepisywania leków losowo przez randoma to jak rozumiem przeczytałeś chociaż jeden podręcznik do psychiatrii + psychofarmakologii aby wiedzieć w jaki sposób są dobierane? protip: to nie jest losowe


@10129: po prostu wiem że chemia mózgu jest jeszcze w dużej mierze nieodkrytą kartą nauki, no wiec ludzie którzy próbują nią manipulować i przez to uzyskać jakieś rezultaty, błądzą po omacku i to wszystko.
  • Odpowiedz