Wpis z mikrobloga

#zakopane #szlaki #morskieoko #gory #wspinaczka

Hej,

Jak wygląda sytuacja z wejściem na Morskie Oko z parkingu w zimę pieszo? Trzeba się mocniej przygotować niż odpowiednie obuwie + ciuchy?
Jade do zakopca w lutym i moja Żona już mi mówi że tam nie pójdziemy bo jest niebezpiecznie, ciężko i idzie się 5h zimą w jedną stronę. W dolinie kościeliśkiej byłem ale też tam planuje pójść
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Chrystus mówi że ma, ale na Gubałówkę chce jechać kolejka (bo w zimę strach) jedynie na dolinę Kościeliska może się przejść, tak woli iść na skocznie albo po Krupówkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jaavi666: przede wszystkim to nie jest wspinaczka. Do Moka zimą idzie się 2,5h w jedną stronę. Przy lawinowej 3 nie polecam bo szlak jest zagrożony lawinami.
Jak jest wyslizgana droga to raczki się przydają, a tak to nie potrzebujesz żadnego specjalnego wyposażenia. Wygodne ubranie, najlepiej termo
  • Odpowiedz
  • 0
@jaavi666 do moka wiedzie asfaltowa droga. Z parkingu na Palenicy (kup sobie bilet online wcześniej, bo ceny potrafią o 20zl wzrosnąć gdy jest duże zainteresowanie) idzie się 8km w 1 stronę cały czas pod górę. W zimę może być ślisko więc rączki będą dobrym ułatwieniem. Kilka razy w historii zdarzyło się że na drogę zeszla lawina że żlebu żandarmerii. Pamiętaj że w zimę szybko robi się ciemno więc zaplanuj wycieczkę wcześniej i
  • Odpowiedz
  • 0
@jaavi666: O raczkach czy Żlebie Żandarmerii już przedmówcy napisali, nie ma co powtarzać. Czołówki też warto mieć, zwłaszcza jeżeli chcecie dłużej posiedzieć w schronisku i wrócić romantycznie nocą prze las :)
Ale jeszcze jedna kwestia, jeżeli jest to wasze pierwsze takie wyjście: ubiór. Pod górę człowiek się poci jak świnia, w dół wprost przeciwnie. Dlatego pamiętajcie o ubiorze na cebulkę (np. termo + polar + hardshell), aby pod górę było się
  • Odpowiedz